Wyhamował przed finałem Optifuel Challenge 2017

19 maja 2017, 9:26

Znamy nazwiska 6 zawodników, którzy powalczą w polskim finale o prawo reprezentowania nas na arenie międzynarodowej w finale światowym.

W kwestii przypomnienia należy się kilka zdań na temat zasad konkursu Optifuel Challenge. Jednocześnie biorą w nim udział 3 ciągniki Renault Trucks T480 HSC, z zaprzęgniętymi naczepami kurtynowymi WIELTON i 22-tonowym obciążeniem. Zadaniem kierowców jest pokonanie trasy z jak największą prędkością, przy jak najniższym spalaniu. Konkursowy odcinek drogi jest zaprojektowany w ten sposób, by prowokować popełnianie błędów. Wyniki uczestników porównywane są benchmarkami uzyskanymi na tej samej trasie przez instruktorów szkoły jazdy Renault Trucks.

W Olchowej koło Rzeszowa – jednej z ostatnich lokalizacji konkursowych, w szranki stanęło przed kilkoma dniam 57 kierowców. Konkursowa trasa liczyła nieco ponad 24 km. Instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Renault Trucks swoim niskim spalaniem na poziomie 24,4 l/100 km umieścili poprzeczkę dosyć wysoko. Wielu uczestników konkursu nie zdołało jej przeskoczyć. Średni wynik wyniósł 28 l/100 km, 10 kierowców nie przekroczyło 26 l/100 km, a kilku miało wynik zbliżony do ustalonego przez instruktorów. Jeden z kierowców nawet zdołał przemknąć pod poprzeczką niemal „na baczność”, wykręcając wynik gorszy od benchmarku o 12 l/100 km. Ów nieszczęśnik hamował w przeliczeniu na 100 km trasy aż 136,9 razy, podczas gdy kierowcy fabryczni Renault na tej samej trasie zaledwie 24,9. Po raz kolejny potwierdza się prawda, że umiejętności przewidywania trudno przecenić i że niosą one ze sobą wymierne oszczędności tak w spalaniu, jak i żywotności układu napędowego i hamulcowego.

Kolejne eliminacje odbędą się w Skoczowie (24-26.05), Pietrzykowicach (31.05-2.06), Tarnowie Podgórnym (7-9.06), Rzgowie k. Łodzi (21-23.06). Zapisów można dokonywać u przedstawicieli handlowych Renault Trucks, a o samym konkursie poczytać więcej pod adresem www.renault-trucks.pl oraz profilu facebookowym firmy.

Finał konkursu odbędzie się w Hiszpanii w dniach 17-19 października. Zwycięzca wygra dla siebie voucher na 6000 Euro oraz ciągnik siodłowy Renault T480 Optifuel dla firmy, którą będzie reprezentował.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!