Konkurs Nissens – wyniki

14 czerwca 2017, 8:06

Nagrody do naszego konkursu ufundowała firma Nissens. Pięciu uczestników, którzy poprawnie odpowiedzieli na pięć pytań nagrodziliśmy termometrem warsztatowym Nissens.

Odpowiedzi na pytania konkursowe

1. Korzystając z ogólnodostępnego katalogu online Nissens: www.nissens.com.pl/katalog proszę podać numer ref. sprzęgła wentylatora Nissens ze śmigłem w komplecie, dedykowanego do Scania R (2004-), w wersji z wtyczką przyłączeniową posiadającą złącze 6 pin.

Odp. Ref. Nissens:  86115

2. Nissens oferuje m.in. wysokiej jakości chłodnice cieczy do aut ciężarowych, ze zbiornikami wzmacnianymi włóknem szklanym, przestrzennymi strukturami wzmacniającymi zbiorniki, wkładkami w postaci pierścieni metalowych w króćcach przyłączeniowych, dylatacjami kompensującymi naprężenia termiczne rdzenia podczas pracy oraz żaluzjami (lamelami) chłodnic z podwójnie zaginanymi brzegami.

Spośród n/w punków wybierz te, które zawierają poprawne informacje nt. jakości chłodnic Nissens i ich wpływu na eksploatację auta (więcej niż jeden poprawny wybór):

a) dobra, nowoczesna chłodnica cieczy silnika pojazdu ciężarowego, jest wykonana z rdzenia spiekanego z elementów aluminiowych, gdzie wszystkie części rdzenia chłodnicy są połączone na zasadzie „metal do metalu” poprzez nadtopienie powierzchni styku, co zapewnia dobre przewodzenie cieplne, dobrą wydajność, trwałość oraz ochronę silnika przed przegrzaniem

b)  podwójnie zaginane brzegi lameli rdzenia chłodnicy Nissens wpływają na mniejsze osadzanie się zanieczyszczeń i gromadzenie się owadów na powierzchni wymiennika oraz zapewniają większą wytrzymałość mechaniczną i odporność korozyjną lameli

c)  dobre gatunkowo materiały i stopy z których składa się chłodnica, wpływają na długą eksploatację produktu

d)  odpowiednio zaprojektowane dylatacje zapewniają rdzeniowi chłodnicy mniejsze naprężenia oraz swobodę przy rozszerzaniu się oraz kurczeniu podczas pracy, przez co wydłużają jego trwałość

e)  przekrój trapezowy rurek na powrocie cieczy w rdzeniu chłodnicy Nissens wpływa na prawidłowe zrywanie warstwy przyściennej i zwiększa wymianę ciepła – NIEPOPRAWNA

f)  testowane na rozrywanie przy ok. 80 barach rurki chłodnic Nissens zapewniają szczelność i trwałość rdzeniom chłodnic.

3. Podczas wymiany sprzęgła wentylatora, należy zwrócić szczególną uwagę na śruby którymi przykręcany jest wentylator do sprzęgła. Czy w przypadku sprzęgieł wentylatora Nissens należy dodatkowo zaopatrzyć się w te śruby?

Odp. Nie, wysokiej jakości śruby do przykręcania śmigła wentylatora są w komplecie

4. Korzystając z ogólnodostępnego katalogu online Nissens: www.nissens.com.pl/katalog proszę podać numer ref. Nissens a także typ oraz ilość oleju, którym zalana jest sprężarka klimatyzacji dedykowana do DAF LF (13-).

Odp. Ref. Nissens 89470 , PAG-46 , 175 ml

5. Jednym z elementów układu klimatyzacji jest parownik. Zapewnia on odparowanie czynnika chłodniczego, który zmienia w parowniku stan skupienia z ciekłego na gazowy. Proszę określić, czy parownik znajduję się po stronie niskiego czy wysokiego ciśnienia w układzie klimatyzacji?

Odp. Parownik znajduje się po stronie niskiego ciśnienia w układzie AC

 

Lista zwycięzców:

Poniżej przedstawiamy listę osób, które otrzymają w nagrodę termometry warsztatowe Nissens, działające na podczerwień i mierzące temperaturę w zakresie 50 – 360 °C.

  • Krzysztof Włodarczyk
  • Sebastian Stańczak
  • Lech Bartczak
  • Janusz Filipek
  • Dominika Przygodzińska

Konkurs trwał od 6 do 13 czerwca 2017 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!