JAS-FBG S.A. Liderem Społecznej Odpowiedzialności

13 marca 2009, 0:00

JAS-FBG S.A. otrzymała tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności w programie Dobra Firma 2008. Program pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk ma za zadanie upowszechnianie w działających na terytorium Polski firmach i instytucjach zasad odpowiedzialnego biznesu. Równocześnie ma na celu wskazanie liderów w zakresie realizacji założeń Corporate Social Responsibility.

Kryteria wyboru dokonanego przez kapitułę konkursu obejmowały m.in. stopień zaangażowania firm w działalność charytatywną, sponsorską, realizowaną politykę firmy jako pracodawcy oraz inne pozytywne aspekty działalności przedsiębiorstwa.
Uzyskanie tytułu pozwala potwierdzić status naszego przedsiębiorstwa – firmy solidnej, wrażliwej na potrzeby otoczenia – z którą warto się związać i współpracować.

Koncepcja CSR (Corporate Social Responsibility – odpowiedzialność społeczna biznesu) to idea, według której przedsiębiorstwa w swojej strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami: klientami, pracownikami, społecznością lokalną. Zwiększanie pozytywnego wkładu w społeczeństwo oraz minimalizowanie negatywnych skutków działalności traktowane jest w tym momencie nie jako koszt, lecz jako inwestycja, zwiększająca konkurencyjność i szansę na powodzenie firmy w długim okresie czasu.

Więcej na www.jasfbg.com.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!