Krakusy najlepszymi serwisantami Scania w Polsce

19 czerwca 2017, 9:35

Drużyna z krakowskiego oddziału Scania zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Top Team. Mechanicy i doradcy serwisowi z ekipy o nazwie „Old Boye Top Timu” zdobyli najwięcej punktów, zapewniając sobie pierwsze miejsce.

Top Team odbywa się cyklicznie wszędzie tam, gdzie obecna jest Scania. W tym roku, w ramach lokalnej edycji polskiej, rywalizowało ze sobą 26 drużyn serwisowych Scania. W finale znalazło się 6 zespołów: po dwa z autoryzowanych dilerów Scania: firmy Hołowińscy-Scanserwis i firmy Scan-Partner, jeden z oddziału Scania Polska S.A. w Poznaniu oraz zespół Scania Polska S.A. z Krakowa.

Ostatni etap zmagań składał się z 5 zadań, z których trzy były praktyczne. Do tego sprawdzano u zawodników znajomość warsztatowych systemów informatycznych a także sprawdzano ich w toku testu wiedzy. W ramach zadań praktycznych finaliści musieli znaleźć i usunąć zasymulowane usterki w pojeździe Scania nowej generacji, modelu Scania serii R oraz skrzyni biegów Scania GRS905R.

Drugie i trzecie miejsce na tegorocznym podium zajęli odpowiednio: zespół „Poznań” z Scania Polska S.A., oddział Poznań, warsztat w Tarnowie Podgórnym oraz „El resto de la banda”, wystawiony przez Hołowińscy-Scanserwis sp. z o.o., autoryzowanego dilera Scania z Włocławka.

Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy Polska odpowiedzialny za organizację konkursu Scania Top Team w Polsce, tymi słowy skomentował tegoroczne zmagania:
– Rywalizacja w tegorocznej edycji była jak zwykle emocjonująca, ponieważ zwycięska drużyna reprezentuje Polskę w kolejnych etapach konkursu na poziomie europejskim i światowym. Już eliminacje do konkursu pokazały, że wszystkie drużyny reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności praktycznych oraz wiedzy merytorycznej

Konkurs Top Team został zorganizowany po raz pierwszy pod koniec lat 80. w Szwecji i od tamtej pory jest przeprowadzany w całej, globalnej sieci serwisowej Scania. Polska sieć Scania odniosła duże sukcesy w międzynarodowych finałach Top Team. W 2005 roku zespół z Nadarzyna zajął II miejsce podczas Finału Międzynarodowego w Stambule, a w 2007 roku mechanicy z serwisów dilera Scania, firmy Hołowińscy–Scanserwis zostali laureatami światowego finału Top Team.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!