Master Truck 2017 – znamy więcej szczegółów

3 lipca 2017, 10:32

Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck odbędzie się już po raz 13. Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji?

Master Truck, czyli międzynarodowy zlot ciężarówek organizowany jest już od 12 lat. Na pierwszy, w 2005 roku, przybyło
do Opola kilkadziesiąt pojazdów z kraju i zagranicy. W ubiegłym roku zlotowy plac, zapełniło około 700 ciężarówek z całej Europy, między innymi z Czech, Finlandii, Niemiec i Szwecji, jednak oczywiście najliczniej przybyły z Polski.

Samochody, które można zobaczyć na zlocie to nie zwykłe, szare ciężarówki, które niejednokrotnie każdego dnia mijamy na swojej drodze. To pojazdy po totalnym tuningu, zachwycające i cieszące oko zarówno dorosłych jak i dzieci. Są ich setki i to każda z inna historią, innym bohaterem czy inną wymalowaną akcją. Najlepiej zobaczyć to na żywo, jednak w tym roku, podobnie jak w poprzednich, zaprosimy naszych Czytelników do obejrzenia naszej fotorelacji.

Zobacz relację z Master Truck 2016

Master Truck to nie tylko tuningowane ciężarówki. Do Opola przyjeżdżają także unikalne oldtimery, samochody amerykańskie, pomoce drogowe, a także straże pożarne czy kultowe motocykle. To właśnie te wszystkie pojazdy są magnesem, przyciągającym rokrocznie na imprezę ponad sto tysięcy zwiedzających.

Tradycją lipcowego zlotu są również branżowe targi, które licznie przyciągają wystawców chcących przedstawić swoją ofertę, usługi i produkty. Obok unikatowych pojazdów i targów, publiczność może przyglądać się zmaganiom uczestników różnych konkursów, w których do wygrania są wartościowe nagrody, zaś nieustannie całej imprezie dodaje mocy koncert na głównej estradzie zlotu. Chwilą, która co roku budzi szczególne emocje, jest wieczorna gala świateł, pozwalająca wyłonić najpiękniej oświetloną ciężarówkę.

Co nowego w tym roku?

W tym roku obok koni mechanicznych, pojawią się prawdziwe konie, które pierwotnie w głównej mierze służyły do transportu, a bryczki obecnie mają sporo wspólnego z autami wyczynowymi. Takiego mariażu jeszcze na zlocie nie było, więc zapewne warto na własne oczy przekonać się, czy między mechanicznymi, a żywymi końmi da się przeprowadzić nić porozumienia. Oprócz tego, odwiedzający będą mogli obejrzeć pokazy off-road, militaria, stunt i trial motocyklowy, a nawet drift ciężarówką.

Na tegorocznej scenie zagrają m.in. Cashflow, Alabama Band, Jan Manson Band, V-220 Band i Electric Cowboys.

Master Truck 2017 odbędzie się 21-22-23 lipca w Polskiej Nowej Wsi koło Opola, na lotnisku Aeroklubu Opolskiego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bandit, 5 lipca 2017, 14:41 5 0

Bede, bede.

Odpowiedz