Kolejne elektryczne Solarisy w Warszawie

4 lipca 2017, 11:13

Solaris wygrał przetarg na dostawę kolejnych dziesięciu autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Nowe Urbino 12 electric wyjadą na ulice stolicy na początku 2018. Będzie to druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakończyły przetarg na dostawę autobusów elektrycznych. Najlepszą ofertę w tym postępowaniu przedstawiła firma Solaris, która zaoferowała dziesięć elektrycznych Solarisów Urbino 12 nowej generacji.

– Niezmiernie cieszy mnie, że możemy kontynuować wieloletnią i owocną współpracę z MZA, dostarczając kolejną partię autobusów elektrycznych. Wybór naszych pojazdów jest widocznym dowodem na to, iż Warszawa nie tylko konsekwentnie inwestuje w zakup nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych środowisku niskopodłogowych autobusów miejskich, ale robi to jednocześnie w sposób wyjątkowo efektywny, wyznaczając ogólnoeuropejskie trendy w komunikacji miejskiej – mówi Solange Olszewska, Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Zamówienie dotyczy nowego Urbino 12 electric – zdobywcy prestiżowego tytułu dla najlepszego autobusu miejskiego 2017 roku w europejskim konkursie Bus of the Year 2017. MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku. Ich dostawcą była również firma Solaris. Elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!