Master Truck 2017 – relacja

24 lipca 2017, 13:31

Kolejna edycja Master Truck Show już za nami. Trzydniowa impreza trwająca od piątku do niedzieli była wyśmienitą okazją dla spędzenia czasu w świetnym, truckerskim klimacie.

W weekend na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem odbył się, największy w naszym kraju, zlot miłośników pojazdów ciężarowych. Już od rana parking zapełniał się samochodami z ludźmi, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, by poczuć truckerski klimat na własnej skórze

Na tegorocznej edycji Master Truck, tradycyjnie można było obejrzeć mnóstwo tuningowanych ciężarówek. Kierowcy od bladego świtu czyścili i polerowali ciągniki siodłowe, chcąc jak najlepiej zaprezentować je publiczności. Impreza nastawiona głównie na tuning ciągników siodłowych i tym razem była przyozdobiona dużą liczbą wystawionych ciężarówek z różnymi motywami przeróbek. Można było spotkać między innymi Actrosa z naczepą w barwach filmu „300”,  ciężarówkę MAN z motywem z filmu „Piraci z karaibów” czy DAF inspirowany „Obcym”.

DAF Alien otrzymał podwójną nagrodę Master Truck 2017. Wśród tuningowanych ciężarówek, publiczność wybierała swoich faworytów, a są nimi:

  1. DAF „Alien” z Tom-Tech
  2. Scania z Drewnoland
  3. Scania z Matras

Natomiast nagrody od uczestników zlotu otrzymali:

  1. Scania „Dywizjon 303” firmy Repliński
  2. DAF „Alien” z Tom-Tech
  3. DAF „Fader” z Tom-Tech
  4. Scania „Las Vegas” z Pierre Hall
  5. Scania „Red Rose” z Klanatrans

Oprócz polskich przewoźników, swoje modyfikowane ciężarówki zaprezentowały również firmy z Czech, Niemiec, Słowacji oraz innych krajów Europy.

 

Ciekawostką była pierwsza w Polsce ciężarówka Tatry, która prężyła swoje muskuły na poligonie. Można było zajrzeć do wnętrza oraz porozmawiać z przedstawicielem odnośnie przyszłych planów firmy czy historii tej legendy w dziedzinie transportu ciężkiego. Swoje ciężarówki wystawiły również IVECO, SCANIA, DAF, Mercedes-Benz Trucks oraz MAN.

W strefie targów, oprócz producentów ciężarówek i dealerów, byli również producenci części i akcesoriów, dystrybutorzy oraz dostawcy naczep. Na tych stoiskach można było zdobyć wiedzę odnośnie nowinek technicznych, stosowanych w nowoczesnych ciągnikach siodłowych i naczepach.

 

 

Impreza była uświetniona pokazami lotniczymi Qualitium Team oraz pokazami driftu i stuntu. O odpowiedni klimat muzyczny zadbały zespoły, takie jak Alabama Band, Cashflow, Electric Cowboyz, Jan Manson Band i V220 Band.

 

 

Tytuł „Master Truck of the Year” w tym roku zgarnęła firma Scania z modelem S500.

Scania S500 z tytułem Master Truck of the Year 2017

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!