Nowa generacja filtrów powietrza ENTARON z MANN+HUMMEL

4 maja 2009, 0:00

MANN+HUMMEL przedstawia nową konstrukcję filtrów powietrza ENTARON® dla maszyn budowlanych, rolniczych i kompresorów. Nazwa ENTARON® oznacza całościowe rozwiązanie w zakresie parametrów wydajnościowych, jak: obszar zabudowy, stopień separacji zanieczyszczeń, wytrzymałości, plastyczności, serwisowania oraz ekonomiczności. Ta grupa filtrów przeznaczona jest dla przepływów znamionowych od 2 do 60 metrów sześciennych na minutę. Obecnie filtry te dostępne są w wielkościach 10,21 oraz 28 metrów sześciennych na minutę, a w przygotowaniu są kolejne.

Nowa grupa filtrów łączy i ulepsza wydajności dwóch uznanych już rodzin filtrów powietrza z MANN+HUMMEL: Europiclon® i NLG. Mocny ENTARON® uzupełnia, i względnie częściowo zastępuje obie wymienione grupy filtrów. Nowa rodzina filtrów jest do tego mocna i skonstruowana specjalnie dla tych zastosowań, które wymagają od filtrów spełniania najwyższych wymagań pod względem pojemności zanieczyszczeń i obciążeń mechanicznych.

Mocny wzór dla najcięższych zastosowań

ENTARON® charakteryzuje mocna obudowa i wzorcowy wkład filtracyjny. Przeznaczony jest on ze względu na swoje fukcje do najcięższych zastosowań. Obudowa składa się ze wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. Króćce czystego powietrza i tuleje gwintów są dodatkowo wzmocnione. Konstrukcja opatentowanego ENTARONU® głównego wkładu filtracyjnego przeznaczona jest do maksymalnego wypełnienia zanieczyszczeniami, długiego użytkowania oraz przygotowana jest na wysokie mechaniczne obciążenia. Do tego wkład ten wyposażony jest we wzmocniony stabilizator wewnętrzny z tworzywa sztucznego i nawój niciowy, który mocuje końcówki fałd wkładu filtracyjnego w zdefiniowanej pozycji, co z kolei zapobiega zbijaniu się medium filtracyjnego i umożliwia wysokie i stałe zasysanie zanieczyszczeń przez całą powierzchnię wkładu główny. Jednocześnie nawój niciowy tworzy uchwyt. Wtórny wkład filtracyjny wkręcany jest mocno i pewnie w obudowę.

Zoptymalizowane pod względem zabudowy rozwiązanie o wysokiej szczelności, plastyczności i ekonomiczności

ENTARON® uzyskuje ponad 85-procentowy poziom separacji zanieczyszczeń. Porównywalne na rynku produkty z reguły osiągają tylko 74%. Tym samym ENTARON® zoptymalizowany został pod względem powierzchni zabudowy i jest mniejszy aniżeli filtry dostępne na rynku o prównywalnych przepływach znamionowych. Kompaktowa budowa zawiera zintegrowane uchwyty oraz obsługiwany czołowo system zamykania. Obudowa ENTARONU® ma trójstopniową budowę i składa się z płaszcza, części wspornikowej oraz pokrywy serwisowej. Budowa ta oferuje dużą plastyczność w miejscu montażu. Uchwyt umożliwia ułożenie w niemal dowolnej pozycji. Również w zakresie wkłau filtracyjnego MANN+HUMMEL oferuje kilka możliwości. Klienci mogą wybierać między seryjnym medium filtracyjnym, medium z powłoką antypalną, czy też medium o podwyższonym stopniu separacji zanieczyszczeń.

Przyjazność w obsłudze i serwisowaniu

Od rzędu 14 metrów sześciennych na minutę w nazwie filtrów powietrza ENTARON® pojawia się oznaczenie XD (Extra Duty) – szczególnie mocny. Różnice między ENTA-RON® i ENTARON® XD pojawiają się w koncepcji serwiso-wania oraz w przepływach znamionowych. ENTARON® do-tyczy przepływów od 1,3 do 10 metrów sześciennych na minutę, a ENTARON® XD od 14 do 60 metrów sześciennych na minutę. Serwisowanie filtra jest proste i zarówno w filtrze ENTARON®, jak i ENTARON® XD następuje zawsze po czołowej stronie filtra. Wzornictwo pokrywy serwisowej jest jednak różne. ENTARON® ma prosty w otwieraniu i zamykaniu zamek klapowy. ENTARON® XD ze względu na swoją wielkość wyposażony jest w zamek drutowy z naniesionymi kolorowymi elementami obsługowymi. Sama obsuga jest prosta i zrozumiała. Zatrzaskowe zamki nie przeszkadzają w montażu czy demontażu pokrywy serwisowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!