Polski Dachser z przychodami 333,5 mln zł w 2016 r.

9 sierpnia 2017, 8:15

Polski oddział Dachser osiągnął w 2016 r. przychody na poziomie 333,5 mln zł, czyli o 15% wyższe niż rok wcześniej. Przedsiębiorstwo przetransportowało w tym czasie blisko 1,19 mln przesyłek o łącznej masie 446 tys. ton – o ponad 10% więcej niż w roku 2015.


Owych wzrostów przedstawiciele firmy upatrują w serwisie oferowanym klientom w ramach europejskiej sieci oraz w uruchomieniu nowych, bezpośrednich połączeń międzynarodowych. W 2016 r operator uruchomił również własną Agencję Celną.

W 2016 roku Dachser uruchomił także bezpośrednie połączenie drogowe ze Strykowa i Sosnowca do Włoch. Poprzez tę linię towary polskich wytwórców trafiają w okolice Rzymu nawet w ciągu 48 godzin. W ubiegłym roku wystartowały również połączenia z Polski do holenderskiego Zevenaar i Wiednia, a także szybsza bezpośrednia linia z Warszawy do Berlina.

– W ubiegłym roku działo się u nas bardzo dużo. Obchodziliśmy okrągły, dziesiąty, jubileusz obecności Dachser w Polsce i pokazaliśmy, że polski rynek oczekiwał rozwiązań na których można budować stabilną politykę eksportową. Obecnie w ramach European Logistics wozimy towary naszych klientów do różnych europejskich krajów poprzez blisko 50 linii eksportowych, ale dążymy do posiadania bezpośrednich połączeń drogowych ze wszystkimi państwami w Europie. To jeden z naszych głównych celów na nadchodzące miesiące – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

W 2016 roku wystartowało również nowe cotygodniowe morskie połączenie LCL z Szanghaju do Polski, obsługiwane przez Dachser Air & Sea Logistics. Towary z Chin docierają statkiem do portu w Gdańsku, skąd przewożone są do oddziału Dachser w Warszawie, a dalej do klientów w całej Polsce. Dzięki tej linii transporty z Państwa Środka trafiają do odbiorców już w 37 dni.

– Chiny to nasz największy partner gospodarczy spoza Unii Europejskiej, systematycznie rozwijamy więc naszą ofertę dla importerów sprowadzających produkty z Azji. Zajmujemy się przy tym nie tylko organizacją samego transportu morskiego, ale także obsługą procedur celnych i dystrybucją towarów do odbiorców w całym kraju poprzez naszą płynnie działającą sieć drogową – komentuje Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

– Dzięki integracji działalności naszych działów odpowiedzialnych za transport morski i lotniczy oraz za przewozy lądowe jesteśmy w stanie oferować kompleksowy serwis dla polskich przedsiębiorców – opowiada dalej Pastryk.

Działalność Dachser European Logistics i Air &Sea Logistics wspiera uruchomiona w lutym ubiegłego roku własna agencja celna, świadcząca kompleksowe usługi odpraw towarów przywożonych do Polski i wywożonych za granicę przez operatora.

Serwis agencji obejmuje także odprawy w procedurze uproszczonej, umożliwiając tym samym znaczne ograniczenie formalności związanych z przewozami. Odprawy celne realizowane są w oddziałach Dachser, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych informatycznych systemów celnych także we wszystkich terminalach morskich i lotniczych w Polsce.

Wraz z rozwojem Dachser w Polsce zatrudnienie w krajowych oddziałach operatora zwiększyło się w 2016 roku o ponad 10%, i wzrosło do ponad 420 pracowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!