Startują zawody VISTA dla mechaników pojazdów ciężarowych i autobusów

7 września 2017, 11:50

Rejestracja na największy na świecie konkurs dla mechaników, VISTA, rozpoczęła się 4 września 2017. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 18 tysięcy mechaników z międzynarodowej sieci autoryzowanych warsztatów Volvo Trucks i Volvo Buses.

VISTA chce przyciągnąć i utrzymać zdolnych pracowników serwisowych dzięki pracy zespołowej i doskonaleniu kompetencji. Mimo, że VISTA opiera się na rywalizacji, głównym założeniem konkursu jest promowanie pracy zespołowej, budowanie siły i ducha zespołu oraz zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia kompetencji. Dzięki temu pracownicy serwisowi pogłębiają swoją wiedzę i podnoszą jakość swojej pracy. W konsekwencji, usprawni to obsługę i zwiększy satysfakcję Klientów.

– VISTA doskonali nasze umiejętności i motywuje, aby zostać najlepszą załogą na świecie. A jeżeli nasi mechanicy są najlepsi na świecie, to my mamy motywację, aby być równie dobrymi w naszej pracy z Klientem – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks.

Szacuje się, że VISTA 2017-18 przyciągnie ponad 18 tysięcy pracowników serwisowych z międzynarodowej sieci autoryzowanych serwisów Volvo. Będą oni wspólnie pracować w 4 500 zespołach. W tym roku tematem przewodnim jest „Wydajność ponad wszystko”. VISTA to również sposób, w jaki Volvo odpowiada na międzynarodowe wyzwanie dotyczące rekrutacji i utrzymania pracowników warsztatowych.

– Przy wsparciu wszystkich członków zespołu, VISTA to świetna okazja, aby poczuć, że jest się częścią największej na świecie rodziny na rynku usług – mówi Claes Nilsson.

Fakty na temat konkursu VISTA 

VISTA to skrót pochodzący od Volvo International Service Training Awards. Pierwszy konkurs VISTA odbył się w 1957 roku i był pierwotnie prowadzony wśród mechaników Volvo w Szwecji. Dwadzieścia lat później, w 1977 roku, został wprowadzony na tereny wszystkich kontynentów, przyciągając autoryzowane stacje obsługi Volvo z całego świata. Dzisiaj VISTA to największe na świecie zawody dla pracowników serwisowych organizowane co dwa lata.

W konkursie VISTA mogą uczestniczyć autoryzowane serwisy Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechanicy z całego świata. Aby zakwalifikować się do konkursu, zespoły przechodzą dwa etapy, które obejmują pytania teoretyczne i techniczne. Zwycięzcy z poszczególnych rynków zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu, w kwietniu 2018 roku. W tej rozgrywce, przez trzy tygodnie, będzie rywalizować 240 zespołów. Czterdzieści najlepszych zespołów wyłonionych w półfinałach przejdzie do światowego finału w Kurytybie, w czerwcu 2018 roku.

Najważniejsze daty:

  • Oficjalna prezentacja: 27 czerwca 2017 r.
  • Rozpoczęcie rejestracji: 4 września 2017 r.
  • Pierwsza część teoretyczna: 7-30 listopada 2017
  • Druga część teoretyczna: 30 stycznia-20 lutego 2018 r.
  • Półfinały, Göteborg, Szwecja: 9-27 kwietnia 2018 r.
  • Finały, Kurytyba, Brazylia: 25-29 czerwca 2018 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!