Ekologiczna seria opon Pirelli R:01 dla samochodów ciężarowych

8 czerwca 2009, 0:00

Pirelli wprowadza na rynek Serię R:01. Są to opony dedykowane dla transportu regionalnego. Zostały one stworzone w odpowiedzi na potrzeby firm logistycznych oraz transportowych w zakresie zwiększenia efektywności w zarządzaniu flotą, jak również jako odpowiedź na zbliżające się zmiany w prawie europejskim w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Seria R:01 została opracowana przez centrum badań Pirelli, tak aby spełniała oczekiwania eksploatacyjne profesjonalnych operatorów logistycznych pod względem rentowności przebiegów, zmniejszonego zużycia paliwa, możliwości bieżnikowania oraz wymogów ekologicznych.

Pirelli zaprezentowało również Serię H88 Amaranto i G88 opracowane specjalnie do pojazdów przeznaczonych do pokonywania dużych odległości, jak również Serię TS:01 dedykowana dla ciężarówek.

Seria R:01 w trosce o środowisko naturalne
Seria R:01 to nowość pod względem struktury, profilu i wykorzystanych materiałów, co bezpośrednio przekłada się na poprawę osiągów, obniżenie kosztów eksploatacyjnych, bezpieczeństwo, poprawę komfortu jazdy oraz dbałość o środowisko naturalne.

Nowa Seria R:01 pozwala na wydłużenie przebiegów, średnio o 30% w porównaniu z poprzednimi modelami. Natomiast nowa struktura opasania połączona z technologią SATT pozwoliła na poprawę osiągów w obszarze przebiegu w trakcie eksploatacji opony, jak również na wydłużenie całkowitego przebiegu dzięki możliwości nawet kilkukrotnego bieżnikowania opony.

Zmniejszenie oporów toczenia, bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa – roczne oszczędności na poziomie ok. 3% – i jednocześnie na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Obok redukcji zużycia paliwa oraz emisji zanieczyszczeń, nowe opony charakteryzują się bardzo wysoką wartością bieżnikowania i dłuższą żywotnością w porównaniu ze starszymi modelami, co oznacza o 20% niższe zużycie materiałów do produkcji oraz o 22% mniejsze zużycie energii niezbędnej do procesu produkcji (biorąc pod uwagę cały cykl życia produktu).

Seria R:01 została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wymogami prawa europejskiego w zakresie doboru komponentów i redukcji poziomu hałasu. Komponenty, zastosowane do produkcji nowych opon nie zawierają aromatycznych olejów (nowa norma zacznie obowiązywać w 2010 r). Poziom hałasu został zredukowany z 76 do 73 decybeli (nowa norma zacznie obowiązywać w 2012 r), co oznacza 50% obniżenie odczuwalnego hałasu – to tak jakby stojąc na czteropasmowej drodze, dwa pasy były zupełnie puste i ciche.

Opony FR:01 i TR:01 będą dostępne w następujących rozmiarach:
315/80 R 22.5
315/70 R 22.5
295/80 R 22.5
12 R 22.5

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!