Znamy Pomorską Miss Scania 2017

20 września 2017, 12:29

Scania R730 z malowaniem uwieczniającym Bitwę pod Grunwaldem z 1410 roku otrzymała tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2017”. W tym roku udział w konkursie wzięło blisko 50 ciężarówek, a wydarzenie przyciągnęło ponad 3 tys. miłośników pojazdów ciężarowych oraz 35 wystawców branżowych. 

Zwycięski ciągnik z historycznym malowaniem należy do Kacpi Logistic z Nidzicy. Co ciekawe, siedziba firmy znajduje się około 30 kilometrów od miejsca, gdzie rozegrała się słynna bitwa.

Inne wyróżnione pojazdy, to ciągnik R450 firmy Mojar, któremu przyznano Nagrodę Publiczności oraz flota trzech pojazdów firmy EllTrans, doceniona za kunszt wykończenia wnętrza i imponujący wygląd zewnętrzny Nagrodą Dyrektora gdańskiego oddziału Scania. Nagroda specjalna trafiła do firmy Baca za ciągnik R500. Z kolei w kategorii Pojazd techniczny nagroda została przyznana przedstawicielom firmy Holservice za ciężki holownik pomocy drogowej.

Konkurs z tradycjami

Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się już po raz 16. Impreza każdego roku cieszy się sporym zainteresowaniem kierowców i miłośników ciężarówek ze względu na możliwość zobaczenia zarówno wielu znanych, wielokrotnie nagradzanych pojazdów Scania, jak i tych zupełnie nowych. W tym roku podczas imprezy swoją polską premierę miały pojazdy Scania XT dla branży budowlanej i leśnej. Wydarzenie jest zorganizowane w formie rodzinnego pikniku z atrakcjami dla najmłodszych oraz z muzyką na żywo.

Na zakończenie konkursu „Pomorska Miss Scania” odbył się tradycyjny, widowiskowy konwój pojazdów Scania ulicami Trójmiasta.

Ciężarówka Roku w Polsce

Ważnym punktem tegorocznej imprezy było przekazanie nagrody „Ciężarówka Roku 2017
w Polsce”. Podczas wydarzenia przedstawiciele Scania Polska S.A. odebrali medal, przyznany decyzją czytelników magazynu „Polski Traker”, którzy zagłosowali w dorocznym plebiscycie na pojazd Scania nowej generacji. Na Scania nowej generacji wskazało 40 proc. wszystkich głosujących.

Czytelnikami magazynu są przede wszystkim właściciele firm transportowych, kierowcy, mechanicy oraz entuzjaści transportu i samochodów ciężarowych, a zatem osoby bezpośrednio związane z branżą transportową.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!