Nowości TEXA na targach Autopromotec 2009 (Przygotowała firma TEXA)

15 czerwca 2009, 0:00

Na targach Autopromotec w Bolonii, które odbyły się pod koniec maja 2009r włoski producent nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, maszyn do obsługi klimatyzacji oraz analizatorów spalin i urządzeń pomiarowych – firma TEXA, zaprezentowała szereg nowości, które mają w profesjonalny sposób odpowiedzieć na potrzeby rynku napraw i przeglądów samochodowych.

Wśród wdrażanych urządzeń znalazł się GASMOBILE: urządzenie wizualizacyjne przeznaczone do współpracy z jednostkami przeprowadzającymi analizę spalin. Charakteryzuje się wyświetlaczem graficznym LCD o wysokim stopniu widoczności oraz wbudowaną drukarką. Niewielkie wymiary i waga poniżej jednego kilograma nadają mu cechy urządzenia przenośnego i bardzo wygodnego w użyciu. Dzięki wykorzystaniu drukarki termicznej umieszczonej w tylnej części jednostki, raport z kontroli emisji może zostać wydrukowany automatycznie.

Największym zainteresowaniem cieszył się OBD Log: niewielkie urządzenie, które przeznaczone jest do podłączenia do gniazda diagnostycznego samochodu. Jak się często zdarza, samochód po wjeździe do warsztatu nie przejawia już symptomów usterki zauważanej wcześniej. Powraca ona natomiast zaraz, gdy tylko właściciel odbierze samochód. Takie przykre sytuacje, przez które traci wiele czasu zarówno warsztat jak i klient, podważają wzajemne zaufanie! Dlatego TEXA zaproponowała mechanikom możliwość zainstalowania w samochodzie drobnego OBD Log, który obserwuje zachowanie pojazdu poza warsztatem. Urządzenie TEXA rejestruje wszystkie parametry związane z pracą silnika, zapamiętując automatycznie wszystkie błędy pojawiające się podczas jazdy. Przy kolejnym spotkaniu mechanik będzie mógł więc pobrać te dane do swojego komputera i przeanalizować problem. Ta nowa procedura kontroli oferuje ogromne korzyści dla mechanika, który może zaproponować klientom nowy typ usługi, odzwierciedlający profesjonalny stosunek do wykonywanej pracy oraz premiowanie stałych klientów.

TEXA, jako pierwsza z firm diagnostycznych, zdecydowała się na opracowanie wielo-markowego oprogramowania IDC3 Agri, przeznaczonego do współpracy z urządzeniem Navigator TXT i obsługującego rynek maszyn rolniczych. Coraz bardziej złożone systemy elektroniczne stosowane w ciągnikach, kombajnach, kosiarkach i maszynach do zbioru owoców i związana z tym w konsekwencji złożoność napraw dla mechaników o ogólnym doświadczeniu, zachęciła TEXA do rozwoju oprogramowania, które umożliwiłoby naprawy w ramach głównych marek pojazdów rolniczych, takich jak John Deere, New Holland, Case, Fendt, Krone, Steyr, Same, Deutz-Fahr, Class, Lamborghini, Hurlimann, Landini oraz McCormick. Interfejs diagnostyczny Navigator jest podłączany do gniazda diagnostycznego pojazdu, a poprzez bluetooth (lub kabel usb) łączy się z dowolnym komputerem klasy PC, na którym zainstalowane jest profesjonalne oprogramowanie IDC3 Agri.

Linia stacji KONFORT złożona z pięciu modeli weszła na rynek w 2006 i silnie obecna jest na rynku jako profesjonalne maszyny do przeglądów oraz napraw układów klimatyzacji w samochodach osobowych, ciężarowych oraz autobusach. Teraz otrzymuje dwie nowe funkcje:
– VDC, Variable Displacement Compressor, interfejs zewnętrzny łączący się bezpośrednio ze stacjami KONFORT, pozwalający na pracę z niektórymi pojazdami nowej generacji wyposażonymi w układy klimatyzacji z kompresorem o zmiennej pojemności.

– SD CARD: TEXA wdrożyła system jeszcze wygodniejszej aktualizacji bazy danych, która teraz zainstalowana jest na specjalnej karcie Secure Digital o pojemności 2 GB. Przy zastosowaniu tego rozwiązania możliwa jest aktualizacja bazy danych maszyny Komfort poprzez prostą aktualizację danych na karcie SD lub wymianę karty na nową. Ponadto karta Secure Digital rejestruje automatycznie wszystkie wykonane cykle obsługowe, których historię można wyświetlić na dowolnym komputerze, przeanalizować i wydrukować. Dodatkowo w promocji do sprzedawanych aktualnie maszyn Komfort oferowana jest nowość: AIR+. Jest to profesjonalny sprzęt złożony z rozpylacza ultradźwiękowego, który uwalnia w kabinie pojazdu mgiełkę specjalnej substancji w postaci mikroskopijnych kropelek. Dzięki AIR+ substancja dezynfekująca penetruje układ klimatyzacji aż do parownika, uwalniając go z pleśni, bakterii i drobinek kurzu, przywracając tym samym idealny przepływ czystego powietrza pozbawionego mikroorganizmów. Ale to nie wszystko! Dzięki swoim właściwościom oraz ultradźwiękom AIR+ oczyszcza również całą kabinę pojazdu, tapicerkę i fotele. Ogólne oczyszczenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu jazdy, usuwając z otoczenia kierowcy alergeny i źródła niemiłych zapachów.

Dodatkowe informacje na temat oferty firmy na www.texapoland.pl pod tel. 012-2631012 lub w sieci autoryzowanych dystrybutorów.

Przygotowała firma TEXA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!