Ciężarowa Tesla przyłapana przed premierą

9 października 2017, 14:28

Ciężarowa Tesla o zasięgu ok. 300 mil to jedna z najciekawszych motoryzacyjnych premier tego roku w segmencie ciężarowym. Producent przełożył datę premiery swojego pojazdu, ale… świat obiegło zdjęcie szpiegowskie.

Użytkownik portalu reddit.com udostępnił fotografię, na której przedstawiono futurystycznie wyglądający ciągnik siodłowy, wieziony na lawecie przez białego Peterbilta.

Ze względu na design oraz kolorystykę nie ma wątpliwości, że zdjęcie przedstawia projekt Tesli, choć wcześniej marka była bardzo powściągliwa w temacie ujawniania szczegółów dotyczących pojazdu.

Amerykańska firma nie potwierdziła, że zdjęcie faktycznie przedstawia jej pojazd, ale to raczej standardowe zachowanie „przyłapanych” producentów.

Wygląd nadwozia to oczywiście nie wszystko, dlatego ciężarowy świat z zapartym tchem czeka na premierę Tesli i ujawnienie specyfikacji technicznej pojazdu. Interesującą kwestią są m.in. zdolności wehikułu do jazdy w pełni autonomicznej. Niestety będzie trzeba poczekać dłużej, gdyż firma przełożyła pierwotną datę premiery z 26 października na 16 listopada. Jako powód podano konieczność większego zaangażowania się w sektor produkcji pojazdów osobowych, który ma ostatnio swoje problemy związane z licznymi opóźnieniami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!