Nowy punkt serwisowy Grupy DBK w Suwałkach

18 października 2017, 21:27

Już wkrótce do sieci serwisowo-sprzedażowej Grupy DBK dołączy nowy obiekt w Suwałkach. Prace ziemne zostały rozpoczęte, zaś planowane uruchomienie stacji przewidziano na II kwartał 2018r.

 

Nowoczesny serwis powstaje w Suwałkach w woj. podlaskim w doskonałej lokalizacji przy międzynarodowej trasie Via Baltica. Już w przyszłym roku odbędzie się jego otwarcie jako 22-ego oddziału sieci DBK Truck Center.

W ramach autoryzacji serwis będzie świadczył naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych i dostawczych marki DAF oraz IVECO, autobusów VDL Bus&Coach oraz naczep KÖGEL, natomiast naprawy pogwarancyjne i powypadkowe będą oferowane dla wszystkich marek pojazdów.

Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rozwijającego się rynku w tym regionie, w obiekcie powstanie punkt sprzedażowo-obsługowy DBK Rental – krótko- i długoterminowy wynajem pojazdów użytkowych oferowany przez Grupę DBK. Wśród pojazdów dostępnych we flocie do wynajmu pojawią się m.in. ciągniki siodłowe, naczepy, chłodnie, cysterny i nowość w ofercie – pojazdy dostawcze.

Serwis zostanie wyposażony w 5 stanowisk przejazdowych o długości 28m, a wśród nich znajdzie się najnowocześniejsza linia diagnostyczna składająca się z rolkowego urządzenia do pomiaru sił hamowania, płyty do badania zbieżności wstępnej oraz szarpaka do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia.

Nie zabraknie również systemu centralnej dystrybucji i monitorowania rozchodów materiałów smarnych renomowanego szwedzkiego producenta firmy ORION, który zapewni sprawne wykonywanie przeglądów okresowych.

W celu wykonywania skomplikowanych usług blacharskich zostanie zainstalowana specjalistyczna rama kotwiąca, która umożliwi skuteczną naprawę ram i kabin samochodów ciężarowych. Ponadto odrębne pomieszczenie o powierzchni 70m2, wyposażone w obrotowe stojaki, umożliwi wykonywanie zaawansowanych napraw głównych podzespołów pojazdów (silników, skrzyń biegów, osi).

Ze względu na obsługę wielu marek pojazdów ciężarowych i dostawczych powstanie również dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych o powierzchni ponad 400m2. Poza szeroką ofertą komponentów dla marek DAF, IVECO, czy KÖGEL, w ofercie pojawią się również produkty TRP z przeznaczeniem do wszystkich marek pojazdów. Przy obiekcie zostanie przygotowany utwardzony parking dla 50 zestawów.

Zgodnie z filozofią „Total Care” w oddziale będą dostępne wszystkie produkty i usługi Grupy DBK, które umożliwią kompleksową obsługę każdego klienta z sektora TSL. W DBK Truck Center Suwałki, oprócz wspomnianych usług serwisowych, pojawią się takie usługi jak:

  • sprzedaż pojazdów ciężarowych DAF
  • sprzedaż pojazdów IVECO Daily i Eurocargo
  • sprzedaż naczep KÖGEL
  • DBK Used – sprzedaż używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych
  • DBK Parts – sprzedaż części zamiennych, w tym punkt sprzedaży TRP
  • DBK Rental – wynajem pojazdów użytkowych
  • DBK Financial Services – usługi finansowe (ubezpieczenia i leasing).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!