Kurtka Griffin w uznaniu dla kierowców

7 listopada 2017, 13:19

Kurtka Griffin została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla. Ubranie wykonano z poddanych upcyklingowi pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania. Kurtka powstała, aby docenić kierowców pojazdów ciężarowych na całym świecie.

Bea Szenfeld i Svempa Bergendahl podzielą pasję do innowacji i oryginalnych projektów. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem haute couture, stworzonym z inspiracji gryfem, symbolem Scania. Ważąca około 12 kg kurtka została wykonana z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

Kurtka jest ulubionym ubraniem kierowców i ma dla nich duże znaczenie. Uświadomienie sobie tego było punktem wyjścia do naszej współpracy. Kurtka pełni nie tylko funkcje praktyczne. Przede wszystkim wyraża indywidualny styl kierowcy. Svempa i Bea postarali się, abyśmy mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kurtkę, którą chcemy docenić wszystkich kierowców zawodowych na drogach świata –  komentuje Sophie Haftor, dyrektor Scania Vehicle Accessories and Branding Products.

Bea Szenfled jest znana z zamiłowania do eksperymentów i stosowania niekonwencjonalnych materiałów. Jej stroje nosiły m.in. Björk i Lady Gaga.

Nasza współpraca była zarazem zaskakująca i oczywista. W pracy często korzystam z upcyklingu, zwykle papieru. Cięcie wzmocnionych pasków wentylatora z pojazdów Scania było tytanicznym, prowokującym do myślenia wysiłkiem – komentuje Bea Szenfled.

Po zaprojektowaniu przeszło 500 pojazdów Scania, współpraca z Beą przy kurtce Griffin była fantastycznym doświadczeniem. Chcieliśmy stworzyć na cześć kierowców coś, co jest przesycone esencją tego, czym jest Scania. Nic nie ucieleśnia jej lepiej niż gryf, który symbolizuje markę i jest jej najbardziej rozpoznawalnym atrybutem – dodaje Svempa Bergendahl.

Kurtka Griffin zostanie wystawiona na dobroczynnej aukcji internetowej przez dom aukcyjny Barnebys. Organizatorzy przeznaczą zysk ze sprzedaży ubrania organizacji charytatywnej ActionAid, zapewniającej wsparcie osobom dotkniętym zmianami klimatu i środowiska. Aukcja odbędzie się w dniach 7-22 listopada 2017 r., a jej zwycięzca i kwota zostaną ujawnione wkrótce po zakończeniu.

Na podstawie projektu kurtki Griffin powstała też limitowana edycja kurtek Scania do noszenia na co dzień. Kolekcja ubrań Scania stworzona z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych odpowiada na wyzwania, z jakimi mają do czynienia każdego dnia. Ubrania są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. W skład kolekcji wchodzą: czapki, breloki, koszulki, bluzy oraz kurtki wykonane z naturalnej bawełny oraz pochodzącego z recyklingu poliestru i metalu.

Więcej informacji o kurtce Griffin oraz kolekcji Scania Griffin znajduje się na stronie: scania.com/griffinjacket.

Kolekcja Scania Griffin jest dostępna na stronie: scania.com/shop.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!