Wysoka jakość i niezawodność, czyli żarówki i ksenony Bosch do samochodów użytkowych

10 listopada 2017, 11:39

Kompleksowy program oświetlenia głównego Bosch do samochodów użytkowych to cztery linie produktów w technologii halogenowej i ksenonowej: Trucklight Maxlife, Trucklight, Xenon HID oraz Xenon White HID.

Żarówki Bosch 24 V

Żarówki Bosch Trucklight Maxlife posiadają cechy, które są szczególnie cenione w branży transportowej:

Komfort – zwiększone ciśnienie i polepszona struktura gazu wypełniającego żarówkę poprawia jasność emitowanego światła i spowalnia zużywanie się żarnika.

Ekonomiczność – wysokotemperaturowa optymalizacja powierzchni drutu wolframowego użytego do produkcji żarnika podnosi trwałość żarnika.

Trwałość i niezawodność – żarnik wykonany w technologii podwójnej skrętki oraz dodatkowe punkty jego mocowania zapewniają zwiększoną odporność na wstrząsy i drgania. Wszystkie żarówki Bosch do użytku zewnętrznego oraz lampy wyładowcze posiadają niezbędne homologacje, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości.

Lampy wyładowcze Bosch Xenon White HID i Xenon HID

Z roku na rok coraz więcej samochodów wyposażonych jest w lampy wyładowcze. Ich zaletą, w porównaniu ze standardową żarówką samochodową, jest światło znacznie poprawiające widoczność dzięki wysokiej wydajności świetlnej – ksenony generują do nawet 250% więcej światła. Charakteryzuje je ciągłość i równomierność oświetlenia, a w efekcie bardzo dokładne doświetlenie całej drogi oraz pobocza. Lampy wyładowcze dostarczają światło o jasnej barwie zbliżonej do światła dziennego, znacznie poprawiając komfort jazdy nawet podczas długich podróży. Dlatego coraz częściej wykorzystywane
są w samochodach ciężarowych, gdzie komfort kierowcy, jak i widoczność, ma ogromne znaczenie.

Nowa linia wprowadzona w połowie tego roku, tj. Xenon White HID ma zwiększoną temperaturę barwową światła do około 5500 K i aż o 20% wyższą moc świetlną w porównaniu ze standardowymi żarnikami. Najważniejsze cechy lamp wyładowczych Xenon Bosch w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi:

  • niższe zużycie energii
  • dłuższa żywotność
  • białe światło zbliżone do dziennego, mniej męczące oko kierowcy

Obydwa rodzaje żarników zapewniają jasne światło dzienne i łączą w sobie takie zalety, jak wysoka moc świetlna, niskie zużycie energii w porównaniu z tradycyjną żarówką oraz długi okres eksploatacji.

Ofertę oświetleniową Bosch do samochodów użytkowych uzupełniają lampy dodatkowe, lampy robocze, lampy ostrzegawcze oraz akcesoria.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!