Ursus wprowadza elektryczny samochód dostawczy ELVI

17 listopada 2017, 14:38

W II kwartale 2018 roku Ursus planuje rozpocząć produkcję seryjną małego elektrycznego pojazdu dostawczego o nazwie ELVI. Firma podała te informacje w trakcie ogłaszania wyników finansowych. 

Foto: Ursus

W kwietniu 2017 roku po raz pierwszy został zaprezentowany nowy model elektrycznego samochodu dostawczego Ursus ELVI. Oficjalna premiera nastąpi podczas tegorocznego Kongresu 590 w Rzeszowie, który odbywa się 16 i 17 listopada. Elektromobilność w transporcie stała się trendem na rynku polskim. Tym samym Ursus ma plany zdominowania rynku przy pomocy rewolucyjnego systemu ładowania baterii. 15 minut ma zająć napełnienie baterii litowo-jonowych do 90 procent. Zasięg polskiego elektryka wynosić będzie 150 km.

W wyposażeniu standardowym przewidujemy dwa wyświetlacze. Jeden z podstawowymi informacjami takimi jak prędkościomierz, czy informacje o zasięgu, umieszczony za kierownicą, drugi – w postaci mobilnego tabletu umieszczonego w doku, który będzie można indywidualnie skonfigurować, dodawać swoje ulubione lub sprofilowane aplikacje. W desce rozdzielczej oczywiście niezbędne schowki i skrytki bardzo przydatne zwłaszcza firmom kurierskim. Do standardu należeć będą również klimatyzacja i elektrycznie sterowane szyby. Pamiętajmy też, że jest to pojazd bez klasycznej skrzyni biegów, czyli użytkowanie pojazdem będzie zdecydowanie
bardziej przyjemne i łatwe. – mówi Grzegorz Czechowski, projektant Ursusa ELVI

Foto: Ursus

Samochód dostawczy Ursusa będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza będzie z jednym silnikiem elektrycznym o mocy 60-70 kW, natomiast druga będzie posiadała dwa silniki elektryczne z mocą rzędu 35 kW w każdym. Tył dostawczaka może być zamieniony w chłodnię, plandekę, kontener lub otwartą skrzynię. Pojazd ELVI będzie produkowany z myślą o usługach kurierskich, wywozu odpadów, budownictwa czy dostawy żywności. Elektryczny Ursus może być również zaprojektowany jako samochód specjalistyczny dla służb medycznych czy straży pożarnej. Kabina zawiera 3 miejsca, a wysokość nie przekracza 2 metrów. Masa całkowita samochodu wyniesie 3,5 tony, a ładowność 1100 kg. Prędkość maksymalna jaką może osiągnąć ten elektryczny dostawczak, to 100 km/h.

Wyniki finansowe

Grupa Ursus po 9 miesiącach zanotowała zysk rzędu 3,3 mln złotych netto. Jest to bardzo duży wzrost, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne statystyki, w których to firma zanotowała straty w wysokości 700 tys. złotych. W trzecim kwartale tego roku Ursus uzyskał 231, 4 mln złotych przychodów. Jest to wzrost o 13,5 procenta w skali rok do roku. Zysk wyniósł 3,3 mln netto. Na sprzedaży eksportowej poza kontraktami spółka zarobiła 48,7 mln zł, porównując tą sumę z ubiegłorocznym zyskiem na poziomie 31,9 mln złotych. Tym samym wzrost wyniósł 53 procent.

Ursus ELVI na targach w Hanowerze:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

spostrzegawczy, 21 listopada 2017, 8:16 0 0

Nieśmiertelna kabina Lublina , jak będzie tak samo gnić to słaba pryszłośc.

Odpowiedz

Anonim, 21 listopada 2017, 21:09 1 -1

Można go nazwać "Jarek I" i wtedy żadna Tesla nie podskoczy:)

Odpowiedz