Mercedes szkoli kierowców już 40 lat

14 sierpnia 2009, 0:00

Rosnące ceny paliwa, podatki i konkurencja to powody, dla których każdy kierowca zaczyna myśleć o oszczędnościach. W zmniejszeniu kosztów eksploatacji od 40 lat pomaga Mercedes, szkoląc swoich klientów w fabryce ciężarówek w Wörth.

Nowoczesne pojazdy ciężarowe, spełniające najsurowsze normy powinny być użytkowane w odpowiedni sposób, by były one maksymalnie ekonomiczne i funkcjonowały optymalnie. Instruktorzy pokazują kierowcom jak oszczędzać paliwo, podzespoły i dbać o bezpieczeństwo. By uzyskać tę przydatną wiedzę, nie trzeba wybierać się do Niemiec – Mercedes od 2001 roku oferuje jednodniowe szkolenia w Polsce poprzez Mercedes-Benz TruckerAcademy. W ten sposób swoją wiedzę pogłębiły już ponad 4 tys. osób.

Poza Treningiem Ekonomicznej Jazdy polscy kierowcy mogą skorzystać ze szkolenia wstępnego przy odbiorze auta, gdzie uzyskają informacje z zakresu budowy pojazdu, jego możliwości trakcyjnych i zasad działania elektroniki. Co pewien czas organizowane są również imprezy związane z bezpieczeństwem, gdzie producent uczy zasad bezpiecznej jazdy.

W ubiegłym roku ponad 65 tys. kierowców z całego świata wzięło udział w praktycznych szkoleniach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. – „Chcemy przekazać kierowcom, że nie tylko postęp technologiczny, ale również ekonomiczna technika jazdy przyczynia się do zwiększania mocy transportowych, zmaksymalizowania bezpieczeństwa na drodze i do ograniczenia zużycia paliwa” – powiedział Frans Eikelboom, szef Centrum Obsługi Klientów Wörth.

Od 1969 roku w Wörth istnieje Centrum Obsługi Klientów, które od początku oferuje przydatne szkolenia. Dziesięć lat później powstały pierwsze programy szkoleniowe skupiające się na eco-drivingu. Seminaria ekonomicznej jazdy Eco oferowane są w wersjach jedno-, dwu lub trzydniowego kursu, podczas którego kierowcom przekazywana jest wiedza zbierana przez dziesięciolecia przez specjalistów Mercedesa. Dzięki temu wydatki na paliwo mogą zmniejszyć się aż o 5 procent.

Od 20 lat Mercedes uczy, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drogach. Pokonywanie kilkuset kilometrów dziennie wiąże się z ogromnym ryzykiem, które często trudno przewidzieć. Warto więc wyćwiczyć prawidłowe reakcje, czyli hamowanie, omijanie, nagłe manewry i ostrzeganie innych użytkowników dróg. Kierowcy mogą kształcić się, wykorzystując samochody użytkowe wszystkich klas, w tym ciągnik siodłowy z naczepą z bocznymi kołami stabilizującymi. A wszystko to pod czujnym okiem trenerów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!