Koła zamachowe Febi w ofercie Inter Cars

11 grudnia 2017, 8:53

Inter Cars rozszerza swoją ofertę o koła zamachowe Febi Bilstein.

Febi Bilstein oferuje szeroki asortyment kół zamachowych oraz odpowiednich części dodatkowych i montażowych. Firma ta jest producentem części do najpopularniejszych typów pojazdów należących do marek Mercedes-Benz, Man, Daf, Scania, Rvi, Evobus oraz Neoplan. Może pochwalić się dobrą opinią zarówno w segmencie pojazdów osobowych, jak i dostawczych.

Zadaniem koła zamachowego jest pochłanianie drgań, wywołanych przez niestabilność obrotów. Dzięki temu normowany jest ruch obrotowy wału korbowego, a jednocześnie pochłaniana energia obrotowa jest wykorzystywana do przezwyciężenia bezwładności powstającej przy rosnącym obciążeniu w górnym martwym punkcie pracy silnika. Pozwala to na spowolnienie spadku mocy. Ponadto koło zamachowe współpracuje ze sprzęgłem – tarcza sprzęgła dolega do tarczy dociskowej, która z kolei jest sztywno skręcona z kołem zamachowym. Podczas przekazywania napędu tarcza sprzęgła jest dociskana do powierzchni roboczej koła zamachowego i w ten sposób jego moment obrotowy przekazywany jest na napędzaną oś. Również wieniec zębaty zamontowany na kole zamachowym pełni ważną rolę. Podczas uruchamiania silnika pozwala przenieść na wał korbowy napęd z zębatki rozrusznika.

Koła zamachowe Febi dostarczane są w specjalnym opakowaniu. Po bokach zostały umieszczone wkładki wzmacniające z płyty wiórowej, które doskonale chronią koła zamachowe przed uszkodzeniami transportowymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!