Nieodpowiedzialny przewoźnik z przeciążonymi ciężarówkami

11 grudnia 2017, 11:51

Inspektorzy Katowickiego WITD korzystając z nieoznakowanego pojazdu, zatrzymali w Wodzisławiu Śląskim dwie ciężarówki z bardzo dużym przeciążeniem – ważyły ponad 45 i 48 ton.

Dwie ciężarówki zostały zatrzymane do kontroli z podejrzeniem przez inspektorów WITD znacznego przeładowania. Podczas zatrzymania, inspektorzy Katowickiego WITD byli w nieoznakowanym pojeździe. Jak się okazało, ciężarówki należały do jednego przewoźnika. Kierowcy wykonywali transport ładunku z hałdy w Pszowie do miejscowości Wieszowa.

Ciągniki siodłowe zostały skierowane na miejsce ważenia. Podczas szczegółowej kontroli potwierdziły się przypuszczenia inspektorów dotyczące znacznej wagi pojazdów. Przekroczona została znacznie masa całkowita jak i dopuszczalny nacisk osi na drogę. Pierwszy z pojazdów ważył ponad 45 ton, drugi 48.

Dopuszczalny nacisk osi napędowej na tym odcinku wynosił 10 ton, natomiast w kontrolowanych ciężarówkach nacisk wynosił ponad 15 i ponad 14 ton. Pojazdy zostały zatrzymane do momentu przeładunku części ładunku do innej ciężarówki. Dodatkowo w jednym z ciężarówek był zamontowany emulator adblue. Kierowcy zostali ukarani mandatem 200 i 700 złotych, natomiast przedsiębiorca poniesie karę 30 tys. złotych, po 15 tysięcy za każdą ciężarówkę. W pojeździe, w którym był zamontowany emulator zatrzymano dowód rejestracyjny do momentu usunięcia nielegalnego urządzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

MikeG, 13 grudnia 2017, 9:40 0 0

Pojazd nie ma dowodu osobistego - co najwyżej rejestracyjny i taki zapewne został zatrzymany.

Odpowiedz