Scania i zrównoważony transport miejski

11 grudnia 2017, 10:38

Premiera pojazdów Scania nowej generacji w Europie wkracza w kolejną fazę. Na rynek wprowadzone zostają nowe rozwiązania dla miast, głównie dla dystrybucji, transportu, a także do zbiórki odpadów i innych prac komunalnych oraz dla służb ratowniczych.

Mobilność ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych ośrodkach miejskich, które pragną dobrze spełniać swoją funkcję i rozwijać się w sposób zrównoważony.

– Dla nas, jako lidera zrównoważonego transportu, punktem wyjścia podczas przygotowywania rozwiązań transportowych są potrzeby klienta. Musi on mierzyć się z takimi wyzwaniami, jak: wzmożony ruch w miastach, bezpieczeństwo, troska o środowisko oraz szeroko pojęta opłacalność działania. Jednocześnie chce zapewniać atrakcyjne warunki pracy. Rozwijając gamę produktów i usług możemy zaproponować naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producent – komentuje Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks.

Rozwiązania transportowe dla miast obejmują każdy typ pracy: od dystrybucji towarów i zbiórki odpadów komunalnych, po zaawansowane, zrównoważone systemy logistyczne mające na celu maksymalizację wydajności. Duże ośrodki miejskie o znacznym zagęszczeniu ludności stwarzają korzystne warunki dla transportu, ponieważ odbywa się on na krótkich dystansach. Wyzwaniem jest konieczność bezkolizyjnego dzielenia jezdni z innymi, licznymi uczestnikami ruchu.

– W Scania podjęliśmy strategiczną decyzję o włączeniu do naszej oferty nowych usług oraz wszechstronnych produktów, w tym zarówno kabin, jak i silników. Przewoźnicy oraz zleceniodawcy usług transportowych zyskują dostęp do zupełnie nowego poziomu zindywidualizowanych, zrównoważonych rozwiązań tworzonych
w porozumieniu z nami. Niezależnie od zadań, jakie muszą wykonać w środowisku miejskim oraz wyzwań, jakie się z tym wiążą. Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia dla miast na całym świecie – dodaje Alexander Vlaskamp.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!