Budowlane samochody ciężarowe Scania z oponami Hankook

29 stycznia 2018, 15:52

Firma Hankook dostarczać będzie ogumienie z serii SmartWork do zastosowań w budownictwie w postaci oryginalne wyposażenia szwedzkiemu producentowi pojazdów użytkowych.

Początkowo na liście znajdzie się siedem opon w rozmiarach 22,5 i 24 cali. Klienci zarządzający flotami pojazdów i przedsiębiorstwa transportowe mogą zamawiać je w trzech europejskich fabrykach firmy Scania w Zwolle (Holandia), Södertälje (Szwecja) i Angers (Francja). W ogumienie marki Hankook wyposażone będą między innymi nowej generacji pojazdy budowlane Scania XT.
­
­Na liście znalazły się opony na oś skrętną SmartWork AM06, SmartWork AM09 i SmartWork AM15+, jak i opony na oś napędową SmartWork DM06 i SmartWork DM09.

Producent pojazdów użytkowych wchodzi w skład grupy Volkswagen. Jest to najnowszy odbiorca oryginalnego wyposażenia do ciężarówek marki Hankook. Umowa Hankook z firmą Scania na dostawy opon w ramach oryginalnego wyposażenia obejmuje aktualnie Europę. Łącznie dostarczanych jest 26 modeli w rozmiarze 22,5 i 24 cala. Oprócz ogumienia do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w budownictwie firma Hankook dostarcza szwedzkiemu producentowi pojazdów użytkowych opony z serii e-cube MAX przeznaczone do transportu dalekobieżnego i SmartFlex, tj. całoroczne ogumienie do zastosowań średniodystansowych. Zostały one specjalnie przystosowane do warunków europejskich, gdzie korzyści środowiskowe i ekonomiczne odgrywają istotną rolę.

Współpraca między firmą Scania i Hankook obejmująca dostawy oryginalnego wyposażenia jest drugim porozumieniem w obrębie grupy Volkswagen związanym z segmentem pojazdów użytkowych o dużej ładowności. Hankook dostarcza od 2015 r. różne modele opon spółce MAN Truck & Bus.

– Cieszy nas możliwość rozszerzenia współpracy z firmą Scania. Projektując opony do zastosowań w budownictwie, musimy kierować się jak największą wytrzymałością. Seria produktów SmartWork w pełni przekonała inżynierów szwedzkiego producenta – komentuje Han-Jun Kim, dyrektor Hankook Tire Europe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!