TEXTAR reaguje na zmiany w układzie hamulcowym ciężarówek Scania

30 stycznia 2018, 15:13

Knorr-Bremse zmodyfikował konstrukcję zacisków stosowanych w ciężarówkach Scanii. Zgodnie z nowymi parametrami Textar wprowadza na aftermarket pasujące do nich klocki hamulcowe.

Zmodyfikowane zaciski Knorr-Bremse SN7 HP są już montowane w nowych ciężarówkach Scanii. Z uwagi na zmiany konstrukcyjne nie pasują do nich oferowane dotychczas klocki hamulcowe TEXTAR WVA 29278. W ich miejsce wprowadzony został zestaw naprawczy TEXTAR WVA 29331. Zachowano jednak przy tym tzw. dopasowanie wsteczne, czyli nowe klocki z powodzeniem można montować w zaciskach hamulcowych starszego typu.

Nowy zestaw WVA 29331 zawiera wszystkie niezbędne przy wymianie elementy mocujące, podkładki i sprężyny ProTecS. Dzięki nim TEXTAR, jako oficjalny dostawca klocków hamulcowych do pojazdów ciężarowych Scania, zapewnia ich stuprocentową zgodność z częściami OE.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie maksymalnego stopnia bezpieczeństwa na drodze. Nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami jak i ulepszeniem oferowanych już produktów – deklaruje Andrzej Sławiński, doradca techniczny marki TEXTAR w Polsce  – W naszej pracy wszystkie pojazdy są ważne, ale ze względu na masę całkowitą ciężarówek, ich efektywny układ hamulcowy odgrywa szczególną rolę. Skrócenie drogi hamowania nawet o jeden metr przynosi realną poprawę bezpieczeństwa. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!