Lider na rynku wycieraczek

19 lutego 2018, 23:04

Linia Bosch Aerotwin i Twin truck to kompletna oferta wycieraczek do pojazdów użytkowych.

Dobra widoczność jest niezbędna w pracy kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu. Tysiące kilometrów tras przemierzanych w różnych strefach klimatycznych i warunkach pogodowych to prawdziwy poligon do testowania części samochodowych. Właśnie wtedy najbardziej docenia się doskonałe oczyszczanie szyby, bezszelestną pracę i zwiększoną żywotność piór wycieraczek. W tak zmiennych i trudnych warunkach jak deszcz, śnieg, lód czy kurz lub inne zanieczyszczenia doskonale spełniają swoje zadanie wycieraczki Bosch. Różnorodność oferty Boscha spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, jakimi niewątpliwie są kierowcy ciężarówek.

Wycieraczki, które oferuje Bosch do samochodów użytkowych to linie Aerotwin oraz Twin truck.

Wycieraczki Twin – jakość premium w klasycznym wydaniu

Linia Twin to wycieraczki szkieletowe, przegubowe przeznaczone do montażu na hak. Dostępne są w długościach od 400 do 1000 mm. Szkielety tych wycieraczek są wykonane w całości z lakierowanego i cynkowanego metalu, co gwarantuje solidne wykonanie, odporność na korozję i długą żywotność.

Pióra wycieraczek wykonane są z dwóch rodzajów gumy pokrytych powłoką grafitową, co zapewnia wysoką jakość oczyszczania szyby i cichą pracę.

Klasyczne wycieraczki szkieletowe są nadal bardzo popularne na wyposażeniu fabrycznym samochodów. Przykładem mogą być nowe modele Renault serii C, D, K i T z nietypowym mocowaniem na hak 14 mm. Również do tych samochodów Bosch posiada nowe, już dostępne rozwiązanie – wycieraczkę N68 (nr 3 397 015 182) o długości 650 mm.

Aerotwin z polimerową powłoką PPP

Z kolei linia Aerotwin to wycieraczki płaskie, dostępne w długościach od 450 do 800 mm. Wycieraczki te wyróżnia skuteczne oczyszczanie szyb dzięki równomiernemu rozłożeniu docisku pióra. Szyna stabilizująca Evodium wykonana jest ze stali odpornej na korozję, co zapewnia właściwe rozłożenie siły docisku dopasowane do ramienia np. typu haka w pojazdach użytkowych.

Do produkcji piór wycieraczek Aerotwin Bosch stosuje wysokiej jakości syntetyczną gumę EPDM, która zapewnia dłuższą żywotność wycieraczki (nawet o 25%) i doskonałe oczyszczanie bez smug, brudu i innych pozostałości na szybie.

Natomiast innowacyjna polimerowa powłoka PPP – Power Protection Plus czyli trwała warstwa ochronna na gumie zmniejsza tarcie i zapewnia cichą pracę bez pisków i przeskakiwania w szerokim zakresie temperatur. Wycieraczki Bosch wyposażone są w system adapterów pasujący zarówno do małego (9×4), jak i dużego haka (12×4).

Aby ułatwić dobór wycieraczki na każdym opakowaniu wycieraczek Bosch znajduje się informacja o zastosowaniach oraz prosta instrukcja montażu.

Wysoka jakość wycieraczek to dobra widoczność bez konieczności częstej wymiany oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 21 lutego 2018, 18:34 0 0

Wycieraczki Bosch Eco - tańsze 3 razy, wymieniam 1 x na rok. Nie potrzeba żadnych Twinów, bo tak czy owak jeden ruch na zamarzniętej szybie i każda wycieraczka zostaje uszkodzona. Lepsza więc tańsza niż droższa...

Odpowiedz