Części karoseryjne w Inter Cars

19 lutego 2018, 13:53

Inter Cars ma w swojej ofercie markę części karoseryjnych do samochodów ciężarowych – Pacol. Poza podstawowymi elementami, takimi jak zderzaki, błotniki, stopnie kabiny czy atrapy, marka Pacol, obecna na rynku od 2011 roku, oferuje również osłony przeciwsłoneczne, klamki, podnośniki szyb, wsporniki oraz zestawy montażowe i zaślepki.

W elementach karoseryjnych ważnych jest wiele czynników. Poza elementarnymi, jak wymiary, kolor czy estetyka wykonania, bardzo istotne są parametry, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Do takich zaliczyć można wagę produktu, która świadczy o ilości użytego materiału, a zatem o wytrzymałości. Oczywiście olbrzymie znaczenie ma także sam proces produkcji oraz jakość i odpowiednie proporcje użytych surowców. Elementy karoserii muszą charakteryzować się optymalną sztywnością. Zbyt mała elastyczność powoduje pękanie podzespołów, w szczególności w okresie zimowym. Nieodpowiednio dobrany skład surowców może również powodować zbytnią elastyczność i skutkować pojawianiem się stałych odkształceń w przypadku wyższych temperatur, które są typowe dla okresu letniego.

W przypadku marki Pacol, podobnie jak u producentów premium, do produkcji stosowane są materiały takie jak PP (Polypropylene) czy SMC (Sheet Moulding Compound). Podstawową zaletą części Pacol, docenianą przez klientów, jest korzystny współczynnik jakości do ceny.

– W ostatnim czasie wprowadziliśmy też wiele korzystnych zmian w sposobie pakowania, aby elementy karoserii, mimo swoich gabarytów powodujących trudności logistyczne z tym związane, docierały do naszych klientów w idealnym stanie. Nieustannie pracujemy nad ofertą Pacol, żeby zapewnić możliwość kompleksowej obsługi naszych klientów w obszarze części karoseryjnych do pojazdów ciężarowych – mówi Anna Górnicka, specjalista ds. produktu Inter Cars.

W ostatnim roku, do oferty Inter Cars, wprowadzonych zostało około 300 nowych indeksów. Były to głównie najbardziej popularne elementy do najnowszych pojazdów serii EURO 6.

Przykładowe indeksy, które ostatnio pojawiły się w asortymencie marki:

  • MER-DE-002R
  • VOL-FB-006L
  • MAN-FB-023R

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!