Wskaźnik możliwości przewozowych – wyniki raportu

22 lutego 2018, 13:43

Z trzydziestego czwartego wydania Transport Market Monitor (TMM) wydawanego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon wynika, że niewielki wzrost wskaźnika możliwości przewozowych nie spowodował spadku rekordowo wysokiego wskaźnika cen.

Erik van Dort, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w Capgemini, zauważa:

– W 2017 roku firmy transportowe otrzymywały wysokie wynagrodzenie za swoje usługi, a IV kwartał był pod tym względem naprawdę wyjątkowy. W ciągu jedenastu lat, odkąd śledzimy ceny transportu, nigdy nie odnotowaliśmy tak wysokiego poziomu. Co ciekawe, już III kwartał 2017 roku był bliski rekordu wśród trzecich kwartałów (pobił go tylko III kwartał 2008 roku). W IV kwartale odnotowaliśmy najwyższy w historii naszego magazynu poziom wskaźnika cen. Pomimo, że jak co roku w I kwartale widoczne jest spowolnienie, interesujące będzie czy niedobór kierowców przełoży się na wyższe ceny niż te odnotowywane zazwyczaj w tym okresie.

Oliver Kahrs, Director Strategic Initiatives w Transporeon, dodaje

– Wskaźnik możliwości przewozowych wzrósł o 6% w IV kwartale 2017 roku, ale jednocześnie spadł o prawie jedną czwartą w porównaniu z poprzednim rokiem. Już od II kwartału 2017 roku możliwości przewozowe są poniżej średniej. To ilustruje jak uporczywy jest to problem. W krótkim okresie nie może on zostać rozwiązany, więc niedobór możliwości przewozowych może przerodzić się w dłużej trwający trend. Z tego powodu dobrze dobrana strategia zlecania transportów, staje się coraz ważniejsza dla załadowców.

Transport Market Monitor to kwartalny raport przygotowany przez Transporeon i Capgemini Consulting, którego celem jest przedstawienie dynamiki rynku transportowego w Europie.

Celem analizy Transport Market Monitor jest przedstawienie dynamiki rynku transportowego w Europie przy uwzględnieniu tendencji cenowych w transporcie, objętości ładunkowej realizowanych kursów oraz prognozy na przyszłość. Jest to współna inicjatywa Transporeon i Capgemini Consulting. Analiza dokonana przez Capgemini Consulting bazuje na anonimowych danych pobranych z platformy Transporeon, poprzez którą firmy załadowcze zarządzają procesami logistycznymi zgodnie z ich potrzebami oraz przydzielają transporty wybranym przewoźnikom.

Capgemini Consulting
To marka oferująca w ramach Grupy Capgemini usługi z zakresu doradztwa strategicznego oraz transformacji. Capgemieni Consulting specjalizuje się w doradztwie i wspieraniu organizacji podczas procesu transformacji, od opracowania odpowiedniej strategii do zakończenia procesu. Firma oferuje wiodącym przedsiębiorstwom i instytucjom świeże podejście przy zastosowaniu innowacyjnych metod, technologii cyfrowej i wiedzy ponad 3,500 ekspertów na całym świecie.

Transporeon
Transporeon to oparta na chmurze platforma logistyczna, umożliwiająca współpracę z globalną siecią specjalistów logistyki. Tworzy ona cyfrowe połączenie pomiędzy załadowcami i ich partnerami logistycznymi oraz wspiera przejrzyste i korzystniejsze cenowo przepływy materiałowe na całym świecie. Poprzez cyfryzację całego logistycznego łańcucha dostaw umożliwia również sprawną komunikację i współpracę międzynarodowej wspólnoty usługodawców w zakresie załadunku i logistyki.

Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie: www.transportmarketmonitor.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!