Autobusy z wrocławskiej fabryki Volvo w Norwegii

23 marca 2018, 15:04

Volvo otrzymało zamówienie na sześć w pełni elektrycznych autobusów 7900 Electric od przedsiębiorstwa transportu publicznego Brakar w Drammen w Norwegii. Pojazdy trafią do Norwegii z wrocławskiej fabryki Volvo.

Przedsiębiorstwo transportu publicznego Brakar w Drammen, mieście zlokalizowanym na południowy zachód od Oslo, zamówiło sześć w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric. Autobusy zostaną dostarczone w styczniu 2019 roku i będą obsługiwać trasę nr 51 pomiędzy Drammen a Mjöndalen o długości około 12 km.

Volvo 7900 Electric to autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen zakres rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych i hybrydowych. Zamówione przez miasto Drammen Volvo 7900 Electric zostaną w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

Autobusy dla Drammen zostaną dostarczone jako kompletny pakiet, w ramach którego Volvo zadba o serwis pojazdów oraz konserwację akumulatorów – w ramach stałej miesięcznej opłaty ryczałtowej.

Ładowanie autobusów będzie się odbywać poprzez stacje ładowania, które zostały już dostarczone przez firmę Siemens – będą one zlokalizowane na przystankach końcowych. Są one oparte na wspólnym interfejsie OppCharge, co oznacza, że mogą z nich korzystać również autobusy elektryczne innych marek.

Pojazdy będą napędzane energią odnawialną. Zużycie energii w przypadku elektrycznych autobusów Volvo jest o około 80 proc. niższe niż w przypadku porównywalnych autobusów o napędzie diesla.

W pełni elektryczne autobusy Volvo zostały wcześniej zamówione przez takie miasta jak Trondheim (Norwegia), Malmö (Szwecja), Differdange (Luksemburg), Harrogate (Wielka Brytania) i Inowrocław (Polska).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!