Wyniki finału Mobil Delvac Strong Traker

10 kwietnia 2018, 11:27

Alex Kurdecha wygrał turniej Mobil Delvac Strong Traker na Poznań Motor Show Truck 2018 i obronił tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki. Wśród uczestników konkursu znaleźli się najbardziej utytułowani zawodnicy armwrestlingu, w tym Mistrzostwie Polski.

Zawody były jedną z atrakcji pawilonu 4, w którym można było oglądać piękne ciężarówki oraz finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Trwające kilka godzin eliminacje zgromadziły ponad 50 zawodników, wśród których znaleźli się również kierowcy ciężarówek. Specjalnie dla nich zarezerwowany był największy puchar i tytuł Mobil Delvac Strong Trakera. Ciężary o wadze 14 i 50 kg na pierwszy rzut oka wyglądały niepozornie. Jednak podnoszenie jednorącz 50 kg skutecznie utrudniała obrotowa rączka. Siedemnastu zawodników zakończyło pierwszą próbę siłową z czasem poniżej 10 sekund. Najlepszy wynik, 69 sekund, zdobył Krzysztof Woźniczak, który zawody w Poznaniu ukończył na trzecim miejscu podium. Druga konkurencja polegała na utrzymaniu 14 kg ciężaru na wyprostowanych rękach i również nie była łatwa. Czasy zawodników wahały się od 34 do 110 sekund z podniesionym ciężarem, które uzyskał Daniel Słomka. Z takim wynikiem mógł spokojnie czekać na walki finałowe. Ostatecznie Słomka był drugim najsilniejszym kierowcą ciężarówki i piątym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej turnieju.

Finały na Poznań Motor Show Truck w formie bezpośrednich walk przy stole zgromadziły sporą publiczność. Tradycyjnie przed rozpoczęciem rywalizacji zostały omówione zasady obowiązujące w tym sporcie, bo dla wielu widzów było to pierwsze spotkanie z armwrestlingiem. Tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki trafił ponownie do Alexa Kurdechy, który został również zwycięzcą całego turnieju. Drugie miejsce przypadło Sławkowi Głowackiemu.

– Poziom eliminacji był bardzo wyrównany, a o wyniku decydowały sekundy. Doszło do niespodzianek, bo do finału nie awansowało wielu utytułowanych zawodników, w tym Waldek Neryng, obecny Mistrz Polski w kategorii 110+. Największym zaskoczeniem było jednak trzecie miejsce Krzysztofa Woźniczaka, który jest na początku przygody z armwrestlingiem, a już staje na podium obok ikon tego sportu – mówi Tomasz Proc, sędzia Federacji Armwrestling Polska.

Alex Kurdecha, broniący tytułu najsilniejszego kierowcy ciężarówki nie krył radości z wygranej.

– Mobil Delvac Strong Traker to dla mnie najlepsze zawody w Polsce – są świetnie prowadzone i mają niepowtarzalny klimat. Nigdy nie wiadomo, czy wygram, ale po raz kolejny starałem się dać z siebie wszystko i mamy efekty. Trzeba systematycznie trenować, a można to robić naprawdę wszędzie. Mniejsze ciężary można wozić ze sobą w traku i ćwiczyć na parkingach, żeby mieć w sobie tę męską siłę – mówił po odebraniu pucharów Kurdecha.

Turnieje Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W ciągu minionych ośmiu lat sportowa zabawa na parkingach przerodziła się w profesjonalne zawody przyciągające mistrzów. W Mobil Delvac Strong Trakerze uczestniczyły już tysiące kierowców, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Alex Kurdecha i Marcin Dudek, którzy z sukcesami rywalizują również w najważniejszych imprezach dla zawodowych armwrestlerów w Polsce i zagranicą.

Klasyfikacja generalna Mobil Delvac Strong Traker – Poznań Motor Show Truck 2018

1. Alex Kurdecha (Strong Traker)
2. Sławomir Głowacki
3. Krzysztof Woźniczak
4. Mirosław Hertmanowski
5. Daniel Słomka (traker)
6. Krzysztof Kłys
7. Marcin Dudek (traker)
8. Bartosz Peciak
9. Bartosz Łoboda
10. Piotr Olejarczyk
11. Wiesław Rzanny
12. Patryk Brzeski

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!