Kiedy warto zakupić myjnię dla pojazdów ciężarowych? Wywiad.

29 października 2018, 23:35

Czy myjnia pojazdów gabarytowych to rozwiązanie dla specjalistycznego zakładu, czy również dla mniejszych przedsiębiorców? Jakie są koszty eksploatacyjne takiej placówki? Na te i inne pytania odpowiada przedstawiciel firmy Washtec, producenta myjni MaxiWash Vario.

Jak zmieniła się technologia myjni do samochodów ciężarowych?

Na przestrzeni lat możemy zauważyć że wczesne mycie ręczne lub mycie z układem jednoszczotkowym zostało zamienione na w pełni automatyczne mycie, jak to ma miejsce w przypadku naszej myjni MaxiWash Vario.
Ważne w tej technologii są możliwości, takie jak nachodzące na siebie szczotki do mycia dające efekt czystości bez śladów pasków myjących. Ponadto, wyprofilowane szczotki do efektywnego mycia górnej części pojazdu. Kolejnym ważnym aspektem są funkcje programu ochronnego, który zapewnienia bezpieczny proces mycia. Podsumowując, MaxiWash Vario to solidna i wytrzymała myjnia o ocynkowanej ogniowo ramie wyprodukowana z najwyższą dbałością o każdy szczegół.

Czy myjnia pojazdów gabarytowych to rozwiązanie dla specjalistycznego zakładu, czy również dla mniejszych przedsiębiorców?

Posiadanie własnych myjni samochodowych dla właścicieli specjalistycznego zakładu ma sens przy flocie z min. 25 pojazdami. Zależy to od różnych aspektów, np. jeśli centrum mycia jest w pobliżu własnego obiektu, dostępnego personelu, częstotliwości mycia pojazdów, cenników mycia dla samochodów ciężarowych z zewnątrz. Jedną z możliwości jest połączenie usług mycia dla wewnętrznych celów z myciem dla osób z zewnątrz. Trzecią możliwością jest oferowanie usług mycia jako centra myjącego, tym przypadku ważne jest, aby mieć dobrą lokalizację i skierować swoje usługi do odpowiedniej grupy odbiorców za pomocą marketingu. Zmienna technologia MaxiWash Vario oferuje tu pełną dowolność. Klient może skonfigurować urządzenie z podstawowego modelu myjni dla wewnętrznych celów aż do modelu o najwyższym standardzie oferując mycie dla klientów zewnętrznych z programem o myciu pod wysokim ciśnieniem dla pojazdów ze złożonymi konturami i wyjątkowo długimi szynami dla pojazdów ponadgabarytowych.

Jakie są koszty eksploatacyjne takiej placówki, a jakie potencjalne zyski?

WashTec widzi siebie jako partnera dla swoich klientów i dąży do rozwoju możliwie najlepszej koncepcji biznesowej wraz z klientami. W związku z tym, optymalny układ jest wybierany dla każdego klienta na podstawie indywidualnej oferty. Cena inwestycji zależy od wybranej opcji przez klienta.

Jak zmienił się rynek chemii stosowanej w tym segmencie? Co wymusza te zmiany? Rozwój technologii, prawa czy są to względy czysto marketingowe?

Cały czas dążymy do udoskonalenia naszej chemii. Rozwijamy się wraz z wymaganiami klienta, dlatego w naszej ofercie znajduje się chemia przyjazna dla środowiska oraz oferujemy nową nutę zapachową np. czarna porzeczka.

Jak należy zmodyfikować chemię na myjni w odniesieniu do pory roku? Jakie składniki powinien zawierać pakiet?

Wszystkie nasze produkty mogą być używane przez cały rok.

Do jakich uszkodzeń może dojść w wyniku niewłaściwie dobranej/zastosowanej chemii? Jaką odpowiedzialność prawną ponosi tu właściciel myjni?

Jeśli są spełnione odpowiednie warunki transportu oraz przechowywania, nie należy się spodziewać żadnych uszkodzeń. Wspieramy naszych klientów obszernymi informacjami na temat korzystania z chemii oraz informacją o dokładnym pomiarze.

W jaki sposób urządzenia/instalacje do utrzymania czystości na stacji można wykorzystać także do kompleksowej wizualizacji takiej placówki?

Aby zapewnić czyste stanowiska mycia, warto używać  osłony chroniące przed rozchlapywaniem w postaci ścianek bocznych oraz dachowych. MaxiWash Vario posiada w swojej ofercie design o nazwie ArtCollection aby mycie pojazdu było jeszcze bardziej atrakcyjne dla kierowców. Innym ważnym punktem jest podziemny system recyklingu wody do zużytej wody, aby zaoszczędzić koszty wody. Reklamy i napisy wyświetlające się w trakcie mycia mogą być dobrym sposobem na utrzymanie aktualnych klientów i nabycie nowych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt

WashTec Polska Sp. z o.o.
Ul. Sienna 73
00-833 Warszawa
www.washtec-polska.pl
E-mail: biuro@washtec.de
Tel.: +49 782 402 999

Opublikowane przez: TruckFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!