Daimler AG przyznał Europejskie Nagrody Transportowe 2009

21 grudnia 2009, 0:00

Koncern Daimler AG wyróżnił Europejską Nagrodą Transportową 2009 (European Carrier Award 2009, ECA 2009) najlepsze europejskie przedsiębiorstwa logistyczne. Nagrody zostały przekazane na spotkaniu ponad stu firm transportowo-logistycznych, partnerów Daimler AG „Logistyka pojazdów Daimlera w Europie w 2010r.“, które odbyło się w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Pierwsza nagroda w kategorii samochodów osobowych została przyznana firmie Galliker Transport AG ze Szwajcarii za wysokie standardy jakości oraz wzorcowe procedury w centrum przeładunkowym w zakresie obsługi, składowania i technologii. W kategorii samochodów ciężarowych została ponownie nagrodzona firma Helf Automobil-Logistik z Essen. W tym przypadku decydujące były modelowe procesy logistyczne oraz konsekwentne zorientowanie na zapewnienie jakości we wszystkich procesach transportowych związanych z Daimler AG.

„Cieszymy się, że również w tym roku nasz model współpracy oraz nagrody motywowały naszych partnerów do doskonalenia jakości“, powiedział Egon Christ, dyrektor ds. logistyki pojazdów w Daimler AG. „Potrzebujemy partnerów, którzy są benchmarkami. Dzięki temu nasze produkty są dostępne zawsze tam, gdzie są potrzebne – punktualnie i bez usterek. Tajemnica sukcesu tkwi w optymalnym stosunku kosztów, czasu i jakości. A to się udaje naszym sześciu laureatom. Serdeczne gratulacje.“

Pozostałymi zwycięzcami ECA 2009 w kategorii samochodów osobowych są Frankenbach Automobil Logistik GmbH z heskiego Ginsheim-Gustavsburg – II miejsce oraz Günther Möhlmann Spedition und Kfz-Transporte z Neuenburga – III miejsca. Galliker Transport AG zdobyła II pozycję w kategorii samochodów ciężarowych, a polska firma logistyczna STS Centrum Dystrybucji Samochodów stanęła na podium zdobywając brąz.

Europejska Nagroda Transportowa jest przyznawana od 10 lat w kategorii samochodów osobowych i od 6 lat w kategorii samochodów użytkowych. Podstawę oceny firm logistycznych stanowi od 2004 roku dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych jednolita zestadaryzowana procedura audytowa. W ciągu roku wszystkie transporty pojazdów są stale monitorowane i oceniane w zakresie uszkodzeń pojazdów, czasu realizacji transportów, jakości przeładunków oraz ogólnego stanu stosowanego wyposażenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!