Transport bez paliw kopalnych tematem FZT 2018

21 maja 2018, 13:58

Forum Zrównoważonego Transportu gromadzi najbardziej wpływowych liderów i decydentów na świecie. Wśród głównych mówców znaleźli się Al Gore, były wiceprezydent USA oraz Christiana Figueres, były sekretarz wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu.

Prowadzącym Forum będzie profesor Johan Rockström, jeden ze światowych naukowców, zajmujących się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Wraz z innymi mówcami i reprezentantami władz, miast, organizacji międzynarodowych, przemysłu, środowisk akademickich i społeczeństw obywatelskich, będzie prowadził dyskusje na temat określenia wyraźnego kierunku zrównoważonego transportu.

Sektor transportu ma znaczący udział w globalnej emisji gazów cieplarnianych. Wraz z urbanizacją oraz rozwojem społecznym i gospodarczym wzrasta potrzeba transportu ludzi i towarów. Dlatego też postęp w branży transportowej przyczynia się do osiągnięcia wielu celów zrównoważonego rozwoju.

– W Scania dokonaliśmy wyboru. Podjęliśmy decyzję, aby zostać aktywnym liderem w dążeniu do zrównoważonego rozwoju w naszym sektorze. Jednakże tylko dzięki stałej współpracy możemy osiągnąć realne zmiany. Dlatego też gromadzimy liderów i decydentów na Forum Zrównoważonego Transportu, aby wspólnie porozmawiać o tym, jak możemy zjednoczyć, uprościć i, co najważniejsze, przyspieszyć tempo zmian – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

Podczas Forum będą prowadzone dyskusje na temat rozwiązań, które są potrzebne, aby najpóźniej do 2050 r. możliwe było przestawienie komercyjnego transportu na transport wolny od paliw kopalnych.

– Jesteśmy przekonani, że do 2050 r. możemy stworzyć globalny system transportu wolny od paliw kopalnych, osiągając tym samym cel porozumienia z Paryża. Aby dokonać zmiany, musimy stawić czoła wyzwaniom stawianym samym sobie, naszym partnerom, naszym klientom i klientom naszych klientów, decydentom politycznym i środowiskom akademickim. W Scania chcemy być częścią rozwiązania i możemy znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu – dodaje Henrik Henriksson.

Forum Zrównoważonego Transportu 2018 odbędzie się 22 maja w Szwecji, w Sztokholmie. Pierwsze Forum Zrównoważonego Transportu odbyło się w 2016 r. z inicjatywy Scania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!