Resory pneumatyczne z plastikowymi podstawami o jakości OE (Przygotowała firma TransComfort)

18 stycznia 2010, 0:00

Niemiecki producent Vibracoustic to jeden z wiodących światowych producentów resorów pneumatycznych do pojazdów użytkowych. Jej marka aircruise jest od lat stosowana na pierwszy montaż przez takich producentów, jak np. Daimler, BPW, SAF, Solaris, Gigant, MAN.

Vibracoustic jest oficjalnym handlowym partnerem BPW (Bergische Achsen KG) już od 2005 roku. Obecnie Vibracoustic poszerzyła swój program oferty o referencję BPW z podstawami plastikowymi na rynek wtórny (p. karta produktu w załączniku).

Zastosowanie plastikowej w miejsce dotychczas używanej metalowej podstawy w referencji resoru BPW wpływa na dłuższą żywotność i zdecydowanie lepszą eksploatację. Wprawdzie wytrzymałościowe właściwości materiału plastik i metal są porównywalne, jednak plastik jest bardziej odporny na korozję, a co najistotniejsze jest o dużo lżejszy.

Tego typu redukcja wagi podstaw resoru ma ogromne znaczenie dla eksploatacji pojazdu: wpływa na niższe ogólne obciążenie samego pojazdu, a co za tym idzie na możliwość zwiększenia jego ładowności transportowanych dóbr oraz na łatwość demontażu i montażu jako części zamiennej.

Poniższa tabela przedstawia różnice w wadze resoru pneumatycznego referencji BPW 30 i BPW 36 z podstawą metalową i plastikową:

Tobias Templin, Dyrektor ds. Sprzedaży na rynek wtórny firmy Vibracoustic, powiedział w wywiadzie: „Do tej pory dostarczaliśmy na rynek wtórny resory pneumatyczne bez podstaw lub z podstawami metalowymi. Rozszerzenie oferty marki aircruise™ o referencje z podstawami plastikowymi umocniło jeszcze w znacznym stopniu naszą pozycję jako nowoczesnego dostawcy również w zakresie części zamiennych o jakości OE”

32 filie Vibracoustic na całym świecie zatrudniają ok. 5 tys. pracowników i dostarczają rocznie ok. 2,5 mln. resorów pneumatycznych na rynek wtórny. Renoma marki aircruise™, rozpoznawalna dzięki charakterystycznej powierzchni, tzw. „skóry słonia”, rośnie jako lider w skali światowej. Vibracoustic jest doskonale znana w kręgach producentów pojazdów użytkowych; SOLARIS Bus & Coach stosuje na pierwszy montaż wyłącznie resory pneumatyczne aircruise™. Polska firma handlowa TransComfort Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem Vibracoustic na Polskę i posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje dostępnych resorów pneumatycznych o najwyższej jakości pierwszego montażu.

Agnieszka Witczak
TransComfort Spółka z o.o.
ul. Polska 21
81-334 Gdynia
tel. 058 6274927
fax 058 6274928
biuro@transcomfort.pl  
www.transcomfort.pl  

Przygotowała firma TransComfort.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!