Trzecia edycja WABCO4Designers

22 maja 2018, 13:10

WABCO, dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, organizuje kolejne spotkanie z cyklu WABCO4Designers.

W trakcie otwartego i bezpłatnego spotkania eksperci firmy podzielą się z doświadczonymi inżynierami wiedzą nt. obliczeń i symulacji wykorzystywanych w codziennej pracy konstruktora. Uczestnicy odwiedzą także Centrum Testowe, które jest częścią Globalnego Centrum R&D WABCO. Spotkanie odbędzie się 24 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w siedzibie firmy WABCO we Wrocławiu przy ulicy Ostrowskiego 34. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zainteresowani powinni wcześniej zgłosić chęć udziału w wydarzeniu.

Nowoczesne technologie, które na dobre wkroczyły do świata motoryzacji, powstają dzięki zaangażowaniu inżynierów, którzy rozwiązują zaawansowane problemy techniczne. Często posiłkują się przy tym skomplikowanymi metodami obliczeń, testów i symulacji, które będą tematem przewodnim obecnej, już III edycji spotkania dla inżynierów konstruktorów z cyklu WABCO4Designers.

– Postęp technologiczny w motoryzacji i innych dziedzinach życia to efekt konsekwentnej, często wielomiesięcznej pracy wielu inżynierów. Przełomowe pomysły i rozwiązania powstają często dzięki kooperacji, dlatego WABCO chętnie dzieli się z inżynierami swoją wiedzą. Dla wielu z nich jesteśmy także kuźnią talentów – powiedział Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska. – Dla inżynierów spoza WABCO szczególnie cenny będzie kontakt z ekspertami-praktykami z działu obliczeń i symulacji, którzy na co dzień wspierają konstruktorów, i którzy podczas majowej edycji WABCO4Designers podzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Obliczenia i symulacje są obecnie szeroko wykorzystywane przy konstruowaniu produktów w różnych sektorach gospodarczych, w tym m.in. w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD. To nieodzowny element inżynierii produktu. Podobnie WABCO powszechnie wykorzystuje wsparcie symulacyjne w swoim Globalnym Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym zatrudnionych jest ponad 300 inżynierów, z czego połowę stanowią konstruktorzy bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo projektowanych produktów. Aby to osiągnąć niezbędne jest wsparcie zespołu obliczeń i symulacji, który przy wykorzystaniu zaawansowanych metod i narzędzi dokonuje oceny wytrzymałości, funkcjonalności i żywotności. Jednymi z głównych produktów podlegających takiej weryfikacji są sprężarki, hamulce, siłowniki hamulcowe, elementy zawieszenia stosowane w samochodach ciężarowych i osobowych, elementy systemów zarządzania powietrza, systemów stabilizacji jazdy oraz automatycznych skrzyń przekładniowych.

Prezentacje tematyczne

W trakcie WABCO4Designers uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się tematyką wykorzystania symulacji numerycznych w procesie konstruowania produktów. Swoje tematy zaprezentują trzej przedstawiciele działu R&D:

  • Krzysztof Hyzopski, kierownik ds. obliczeń i symulacji w dziale inżynierii produktu – „Obliczenia wału korbowego sprężarki tłokowej”
  • Karol Czekaj, starszy inżynier ds. obliczeń i symulacji – „Obliczenia połączenia śrubowego na przykładzie sprężarki”
  • Damian Bodniewicz, inżynier tego samego obszaru, a także doktorant Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Mechaniki i Inżynierii Materiałowej – „Analiza numeryczna pokrywy elektroniki wykonanej z tworzywa sztucznego ze wzmocnieniem”.

Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym oraz wizytą na hali produkcyjnej oraz w Centrum Testowym WABCO.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: 4designers@wabco-auto.com. O możliwości udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!