Volvo może dostarczyć DHL nawet 1800 ciężarówek

22 stycznia 2010, 0:00

Volvo Trucks uzyskało status preferowanego dostawcy DHL, co oznacza, że firma może dostarczyć nawet 1800 pojazdów o dużej ładowności w ciągu dwóch lat w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i inne europejskiej kraje w razie rozszerzenia ramowej umowy.

– „Jesteśmy dumni z uznania nas za preferowanego dostawcę Deutsche Post DHL” – powiedział Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. – „Wspólnie koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju. Naszym celem jest rozszerzanie tej współpracy, szczególnie w obszarze ochrony środowiska, w celu poszukiwania wspólnych odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoi branża transportowa” – dodał.

– „Modernizacja taboru transportowego jest ważnym elementem naszego programu GoGreen, ukierunkowanego na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Nowe pojazdy ułatwią nam działanie w ekologicznie odpowiedzialny sposób” – tłumaczył Hugo Eckseler, Dyrektor ds. Zaopatrzenia w Deutsche Post DHL.

Od 2008 roku DHL uczestniczy w programie GoGreen, mającym na celu zredukowanie emisji dwutlenku węgla przeliczonej na każdy dostarczony list i paczkę o 30 proc. do 2020 roku. Volvo również jest znane ze swojej troski o przyrodę, ograniczając emisję dwutlenku węgla i szukając alternatywy dla paliw kopalnych. Od 2012 roku produkowane będą ciężarówki Volvo z napędem hybrydowym, a belgijska fabryka firmy jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!