TEXA Konfort Evolution seria 600

8 lutego 2010, 0:00

Texa proponuje na polskim rynku serię maszyn Konfort Evolution 600 przeznaczonych do obsługi i diagnostyki układów klimatyzacji w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach i maszynach rolniczych. Wykonują one standardowe prace konserwacyjne, kontrole powypadkowe, ale i diagnostykę.

Gama Evolution to pięć odmiennych stacji serwisowych o nowoczesnej linii i zaawansowanych funkcjach. Pod nowoczesną obudową ukryty jest nowy system wykorzystania przestrzeni wewnętrznej, który usprawnia naprawy i konserwację samochodowych systemów klimatyzacji. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą stopniem automatyzacji pracy i pojemnością zbiornika na czynnik, aby zaproponować właściwe rozwiązania dla wszystkich środowisk pracy. Każdy zbiornik montowany jest na elektronicznej wadze w celu dokładnego pomiaru ilości czynnika. Wybrane modele posiadają ponadto elektroniczne wagi oleju i UV. We wszystkich wersjach, poza 650E, waga główna posiada zamek bezpieczeństwa, który zapobiega jej rozkalibrowaniu podczas transportu lub przemieszczania w warsztacie. Dane przedstawione w tabelce poniżej pozwalają na wygodne porównanie poszczególnych modeli.

Przedni panel wyposażony jest w wodoszczelną klawiaturę oraz niebieski wyświetlacz LCD z bardzo dobrze widoczną białą czcionką, zarówno w ciemnych jak i naświetlonych pomieszczeniach i z dużej odległości. Obok znajdują się dwa manometry, wysokiego i niskiego ciśnienia, a poniżej panel kontrolek sygnalizujących poszczególne fazy operacji za pomocą sygnałów akustycznych czy świetlnych. Maszyny KONFORT są ponadto wyposażone w drukarki dające możliwość wystawienia klientowi potwierdzenia wykonanego serwisu.

Jedną z najbardziej cenionych cech stacji KONFORT TEXA jest z pewnością szeroka i kompletna BAZA DANYCH, instalowana seryjnie we wszystkich modelach, co pozwala na proste i szybkie ustawienie cyklu obsługi pojazdu. Na dzień dzisiejszy wersja 8 oprogramowania zawiera ponad 6500 pojazdów i stale ulega poszerzeniu. Aktualizacja bazy danych odbywa się dzięki podłączeniu do komputera, poprzez moduł GPRS (drogą radiową) lub poprzez aktualizację danych na karcie SD! Dla zaawansowanych użytkowników oferuje ponadto możliwość tworzenia własnej bazy danych i modyfikowania przebiegu przeglądu.

Wybrane modele maszyn KONFORT pozwalają na w pełni automatyczną obsługę pojazdu. Wybór marki i modelu z bazy danych oraz zadanie czynności serwisowych nie zajmuje pracownikowi warsztatu więcej niż pięć minut. Całą procedurę stacja przeprowadza samodzielnie bez konieczności udziału obsługującego: odciągane i recykling czynnika, odseparowanie i spuszczenie oleju do odrębnego pojemnika, faza próżni usuwająca z układu wodę oraz kontrolująca jego szczelność, podanie nowego oleju i dodanie barwnika UV i podanie właściwej ilości czynnika chłodzącego w oparciu o bazę danych.

Nowością w ofercie TEXA jest system zapisu Bazy Danych na karcie Secure Digital o pojemności 2GB. To rozwiązanie daje możliwość bardzo prostej aktualizacji danych na karcie, lub wręcz wymianę samej karty! Karta Secure Digital rejestruje ponadto automatycznie wszystkie wykonane cykle obsługi, które mogą zostać wyświetlone na dowolnym komputerze PC i wydrukowane. Właściciel maszyny może swobodnie przetwarzać te dane w celu kontroli jej czasu pracy czy obliczenia jej rentowności.

Cieszącą się niezmierną popularnością u użytkowników opcją do maszyn Konfort jest zestaw do płukania układu klimatyzacji tzw. Flushing Kit. Prosty w obsłudze sprzęt daje możliwość przepłukania elementów układu AC, co jest koniecznością po jego rozszczelnieniu, np. na skutek wypadku. Z punktu widzenia ekonomicznego oraz ochrony środowiska, wart podkreślenia jest również fakt, że stacje z serii KONFORT oferują automatyczną funkcję recyklingu i odzyskiwania czynnika, który zostaje oczyszczony i ponownie użyty!

Kolejną nowością, będącą uzupełnieniem oferty maszyn do klimatyzacji jest interfejs VDC do fizycznej diagnostyki układów klimatyzacji ze sprężarką o zmiennej pojemności. W wielu pojazdach nowej generacji, układy klimatyzacji wyposażone są w sprężarki o zmiennej pojemności, co pozwala na jej uruchamianie w proporcji do rzeczywistego zapotrzebowania na chłodne/ciepłe powietrze, ograniczając w ten sposób zużycie i wykorzystując układ zawsze w warunkach maksymalnej skuteczności. Często w tego typu układach, przyczyną pojawiających się nieprawidłowości nie są problemy hydrauliczne, ale błędy centralki elektronicznej A/C. TEXA opracowała interfejs przeznaczony właśnie do tego typu testów, który nosi nazwę VDC (Variable Displacement Compressor), podłączany bezpośrednio do stacji KONFORT. Dzięki zaawansowanej w nim elektronice, VDC jest w stanie zinterpretować sygnały poleceń centralki klimatyzacji i odtworzyć je w sposób zmodyfikowany, w zależności od zadanej wartości pojemności. Interfejs ten pozwala więc na wykonanie precyzyjnej i pełnej diagnostyki układu A/C.

Ostatnim z akcesoriów proponowanych do obsługi systemu A/C jest system oczyszczania kabiny pojazdu oraz układu klimatyzacji do parownika. AIR + jest profesjonalnym urządzeniem złożonym z rozpylacza ultradźwiękowego, który uwalnia w kabinie pojazdu mgiełkę specjalnej substancji w postaci mikroskopijnych kropelek. Substancja czynna penetruje układ klimatyzacji aż do parownika uwalniając go z pleśni, bakterii i drobinek kurzu, przywracając tym samym idealny przepływ czystego powietrza pozbawionego mikroorganizmów. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym oraz ultradźwiękom, AIR+ oczyszcza również cała kabinę pojazdu, dywaniki i tapicerkę. Ogólne oczyszczenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu jazdy, usuwając z otoczenia kierowcy alergeny i źródła niemiłych zapachów.

Więcej informacji na www.texapoland.pl ; tel. 012-263 10 12

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!