Nowy oddział Dachser w Niemczech za 15 mln euro

, 24 lipca 2018, 11:07

Dachser oddał do użytku kolejny magazyn na potrzeby logistyki kontraktowej oraz rozbudował biuro w Überherrn w Niemczech. Oddział, który jest jedną z najważniejszych lokalizacji w sieci, został powiększony o ponad 19 tys. mkw. – całkowita powierzchnia magazynowa wzrosła tam do 62 tys. mkw., a liczba miejsc paletowych sięgnęła 110 tys. Najnowsza inwestycja kosztowała ok. 15 mln euro.

– W ostatnich latach wiele firm uruchomiło swoją działalność w Überherrn. Z jednej strony z powodu dogodnej lokalizacji w pobliżu granic z trzema państwami, z drugiej dzięki istnieniu optymalnych warunków na potrzeby produkcji, logistyki i usług. Wszystko to czyni Überherrn również idealnym miejscem dla rozwoju Dachser – mówi Oliver Wild, Dyrektor Generalny centrum logistycznego Dachser Saarland.

W 2016 r. centrum logistyczne zostało powiększone o magazyn logistyki kontraktowej na 11 tys. mkw. i ok. 22 tys. miejsc paletowych. Zaledwie dwa lata później obiekt został rozbudowany o dodatkowe 19 tys. mkw., przeznaczone na magazyn wysokiego składowania z 35 tys. miejsc paletowych. Operator powiększył też biuro o 300 mkw. Łączne wydatki na tę inwestycję wyniosły ok. 15 mln euro.

– Logistyka od dawna jest warunkiem sukcesu dla firm produkcyjnych. Dlatego też Dachser nieustannie inwestuje w rozbudowę usług logistyki kontraktowej i swoje centra logistyczne, jak to ma miejsce teraz w Überherrn – mówi Alexander Tonn, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Połączenie fachowej wiedzy z zakresu magazynowania oraz krótkich czasów transportu,  sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zawarcie współpracy.

Lokalizacja w Überherrn odgrywa szczególną rolę w sieci Dachser. Oprócz regularnej działalności oddziału za dnia, centrum logistyczne przejmuje w nocy funkcję Eurohubu, jako jednego z trzech głównych węzłów Dachser do obsługi europejskich przesyłek drobnicowych. Codzienne połączenia do 339 lokalizacji w Europie gwarantują dostawy w czasie od 24 do 48 godzin. Około 660 pracowników jest odpowiedzialnych za płynną obsługę miesięcznego wolumenu transportu, który wynosi około 71,8 tys. ton. System transportu drogowego Dachser European Logistics ściśle zazębia się z usługami transportu lotniczego i morskiego, realizowanymi przez Dachser Air & Sea Logistics, którego oddział również znajduje się w Überherrn.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!