Ekspansja Ursusa w Afryce

, 24 lipca 2018, 14:25

Ursus podpisał porozumienie z Agricultural Bank Of Sudan, na mocy którego rozpoczęta zostanie współpraca w produkcji maszyn rolniczych oraz stworzona zostanie sieć serwisowa polskiej firmy w terenach tego kraju. 

Zgodnie z aktem podpisanym przez Ministrów Spraw Zagranicznych obydwu krajów w Chartumie Ursus ma uruchomić swoją fabrykę w miejscowości Al Jazirah. Zakończenie negocjacji oraz podpisanie ostatecznej umowy, opiewającej na kilkadziesiąt milionów euro, ma odbyć się jak najszybciej.

Sudański bank posiada spore doświadczenie w finansowaniu podobnych przedsięwzięć w zakresie rolnictwa i budowy maszyn, z kolei Ursus bardzo chętnie kieruje swoje zainteresowanie na rynki afrykańskie. Jest to kontynent, gdzie rolnictwo stanowi podstawę gospodarki – około 80 proc. ludności pracuje w sektorze rolniczym, natomiast 60 proc. powierzchni kraju stanowią użytki rolne. Rozwój technologiczny, w tym poziom parku maszyn, stoi jeszcze na niezbyt wysokim poziomie i w tym szansę na rozwój i modernizację sudańskiego rolnictwa widzi Ursus – na tamtejszym rynku polskie pojazdy kojarzą się z solidnością i trwałością. Ponadto w Afryce nie obowiązują wyśrubowane, jak na przykład w przypadku Europy, normy emisji spalin przez co wydaje się to idealne miejsce do produkcji i sprzedaży swoich maszyn.

Przypomnijmy, że polski Ursus obecny jest już w Etiopii i Tanzanii, w przygotowaniu są projekty dotyczące rynku w Zambii, Algierii i Namibii.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!