48 Solarisów na 115-lecie białostockiej komunikacji miejskiej

8 marca 2010, 0:00

Białystok wzbogacił się o 48 nowoczesnych autobusów miejskich Solaris. Zamówienie na 24 przegubowe Urbino 18 i tyle samo pojazdów o długości 12 metrów zostało zrealizowane w ciągu tylko czterech miesięcy. Inwestycja została sfinansowana w 67 proc. z budżetu programu „Rozwój Polski Wschodniej”.

Pojazdy dostarczone do stolicy Podlasia wyposażono w jednostki napędowe spełniające normy Euro 5, system monitoringu, kamery cofania i dodatkową kamerę obserwującą drogę przed pojazdem. Dla osób starszych i poruszających się na wózkach inwalidzkich pomocna będzie specjalna rampa. Kierowcy z pewnością docenią wydajną klimatyzację w nowych autobusach.

– Jest to największa jednorazowa dostawa autobusów w 115-letniej historii Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Nowe Solarisy z pewnością wpłyną pozytywnie na komfort pasażerów, a właśnie na wysokiej jakości podróżowania i poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców, także w środkach transportu publicznego, najbardziej nam zależy – ocenił nową inwestycję Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białystok.

– Bardzo cieszę się, że Białystok inwestuje w nowoczesną flotę autobusów komunikacji miejskiej. Ochrona środowiska, bezpieczeństwo i komfort podróżnych oraz kierowców to priorytety, którymi od lat, nieodłącznie, kierujemy się w naszej działalności. Te wszystkie cechy posiadają Solarisy Urbino, które wożą mieszkańców Białegostoku – mówiła Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Zakup nowych autobusów to element projektu „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku – Etap II”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!