Samochodowe żarówki 24V marki Philips

6 sierpnia 2018, 23:28

Philips to nie tylko uznany brand oświetlenia do samochodów osobowych. W ofercie znajduje się również gama żarówek przeznaczonych do pojazdów ciężarowych i autobusów.

Oferta oświetlenia samochodowego marki Philips do pojazdów ciężarowych i autobusów obejmuje zarówno żarówki halogenowe, jak i lampy ksenonowe. Wszystkie charakteryzują się wysoką odpornością na wstrząsy i wibracje, na jakie narażone są pojazdy w trakcie eksploatacji. W tym celu bańkę żarówek halogenowych wykonano ze szkła kwarcowego, a w lampach ksenonowych zastosowano wyjątkowo wytrzymałe podwójne włókna. Trwałość tych źródeł światła ma niebagatelne znaczenie przy optymalizacji kosztów eksploatacji pojazdów.

Wszystkie żarówki marki Philips 24V wyprodukowano z zachowaniem tych samych parametrów, co produkty przeznaczone na pierwszy montaż.

 

Żarówki halogenowe Philips MasterDuty (typ H1, H3, H4, H7 i H11) wyróżniają się temperaturą barwową 3250 K i żywotnością – w przypadku H7 – do 500 godzin ciągłego świecenia. Taką samą temperaturę mają żarówki halogenowe Philips MasterLife (typ H1, H3, H4, H7 i H11), przy czym są to produkty o dłuższej – w zależności od typu o nawet czterokrotnie – żywotności.

Trzecią pozycją w gamie żarówek do pojazdów ciężarowych jest Philips MasterDuty BlueVision (H3, H4 i H7). Wyższa temperatura barwowa (3700K), zbliżona do neutralnego dla oka ludzkiego światła dziennego, pozwala zredukować zmęczenie oczu podczas jazdy nocą. To ważna cecha przede wszystkim dla kierowców realizujących transport dalekobieżny.

Gama lamp ksenonowych Philips 24V składa się również z trzech pozycji. Philips Xenon BlueVision ultra (D1S, D2S i D2R) emituje światło o temperaturze barwowej 6000 K. W jej przypadku zastosowano niebieską poświatę, co docenią także kierowcy chcący połączyć wysoką sprawność oświetlenia z efektownym wyglądem. A takich osób wśród truckerów nie brakuje.

Kolejna lampa ksenonowa Philips Xenon X-tremeVision (D1S, D2S, D2R i D3S) zapewnia do 50 procent więcej światła na drodze. Z kolei Xenon Vision (D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S i D4R) o homologowanej temperaturze barwowej 4600 K stanowi idealny zamiennik w sytuacji awaryjnej na drodze.

– Ciężarówki i autobusy stanowią duży odsetek pojazdów poruszających się po drodze. Z uwagi na ich masę własną oraz ładunku, długość drogi zatrzymania jest o wiele dłuższa niż w przypadku samochodów osobowych – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips – Dlatego ważne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w każdym aspekcie, w tym sprawnego i efektywnego oświetlenia zewnętrznego. Z jednej strony gwarantuje to dobrą widoczność z pozycji kierowcy, z drugiej pozwala pozostałym uczestnikom ruchu drogowego ocenić odległość i prędkość nadjeżdżającego pojazdu

Użytkownicy pojazdów ciężarowych czy autobusów mogą wybierać także żarówki Philips 24V przeznaczone do świateł krótkich i dziennych, lamp tylnych i pomocnych oraz oświetlenia wnętrza kabiny.

Żarówki Philips sprzedawane są zarówno na sztuki, w kompletach oraz w zestawach zapasowych. Eksperci zalecają, aby w reflektorach głównych, podobnie jak przy samochodach osobowych, wymieniać żarówki parami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 7 sierpnia 2018, 9:06 1 0

24V to "moc"??? widać redaktorku, że miałeś do szkoły pod górkę...

Odpowiedz

Marcin, 7 sierpnia 2018, 9:18 1 0

Niezła Moc. Prawie polałem ze śmiechu.

Odpowiedz

Timik, 7 sierpnia 2018, 9:21 1 0

Piekarz pisał artykuł. o co Wam chodzi ! :D

Odpowiedz