Pluszowi ratownicy od Volvo

22 marca 2010, 0:00

W tym roku 1000 sztuk ufundowanych przez firmę maskotek Misia Ratownika trafiło do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej w województwie lubelskim dzięki dalszej współpracy Volvo Polska, Oddział Samochody Ciężarowe ze stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci”.

Skutkami wypadków, którym ulegają dzieci, są nie tylko obrażenia fizyczne, ale również dramatyczne przeżycia psychiczne, często przekraczające możliwości adaptacyjne dziecka. Wyposażanie samochodów służb ratowniczych w pluszowe maskotki Misia Ratownika, jest sprawdzonym w wielu krajach, w tym również w Polsce, pomysłem na złagodzenie urazu psychicznego u dziecka uczestniczącego w wypadku, co z kolei umożliwia prowadzenie akcji ratowniczej i ułatwia wykonywanie niezbędnych zabiegów medycznych.

Koncepcja bezpieczeństwa Volvo to nie tylko zapobieganie wypadkom, to również łagodzenie skutków tych zdarzeń, w razie ich zaistnienia, dlatego projekt „Miś Ratownik” jest bliski filozofii bezpieczeństwa Volvo.

Województwo lubelskie jest piątym, po województwach małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim terenem, gdzie maskotki Misia Ratownika z niebieskim logo Volvo trafiły do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!