ITD zapolowało na Ubera

10 sierpnia 2018, 11:16

Przewóz osób wykonywany bez posiadania odpowiednich licencji transportowych jest w polskim prawie karany grzywną. Funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego z Gdańska wykorzystali ten fakt, by skontrolować osoby przywożące pasażerów na lotnisko.

Inspektorzy dokonali kontroli w środę rano w okolicach portu lotniczego w Gdańsku wspólnie z policjantami ruchu drogowego. Sprawdzane były samochody podwożące ludzi pod terminal. Zatrzymano czterech kierujących, którzy wykonywali usługę przewozu osób. Pojazdy nie były oznakowane zgodnie z przepisami jako „TAXI”, ani nie były wyposażone w taksometr.

W trakcie czynności kontrolnych ustalono, że kierujący pojazdem przewożą osoby na podstawie aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Opłata za przewóz osób także pobierana była na za pomocą smartfona. Wszyscy zatrzymani nie okazali do kontroli licencji na wykonywanie przewozu osób taksówką, ani licencji uprawniającej do zarobkowego przewozu drogowego osób.

Kierowcy nie zostali ukarani na miejscu, ale zabezpieczono dowody, które mają stanowić podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego. Każdemu z przewoźników grozi kara grzywny po 8 000 zł.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kibol, 14 sierpnia 2018, 8:38 0 0

Przydałoby się też w Balicach - firma TRANSWELL - jeździ na aplikacji Ubera. Ale podobno są nietykalni - nazwiska właścicielki i prezesa tej firmy (Numer KRS: 0000631370) "dziwnie zbieżne" z nazwiskiem pewnego wiceministra...

Odpowiedz