Tekstylna listwa wsuwana Kögel FastFix

23 sierpnia 2018, 9:49

We wszystkich pojazdach Kögel generacji NOVUM możliwy jest wysoki stopień indywidualizacji. Jednym z takich rozwiązań jest nowa listwa wsuwana Kögel FastFix.

Tekstylna listwa wsuwana Kögel FastFix waży zaledwie 495 g i dzięki sprawdzonemu zamkowi jest zamiennikiem listew drewnianych, aluminiowych lub stalowych.

Celem firmy Kögel było zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona kierowcy. Do określonych sytuacji załadunku przepis VDI 2700 oraz wytyczna Daimler 9.5 zaleca użycia systemu przytrzymującego w celu zabezpieczenia ładunku na palecie. Przykładem jest transport napojów i małych nośników ładunków. W praktyce systemy przytrzymujące realizowane są zwykle za pomocą listew drewnianych, aluminiowych lub stalowych. Sprawiają one jednak trudności przy obsłudze, są ciężkie do ułożenia i stanowią poważne ryzyko dla bezpieczeństwa z powodu spadnięcia.

Tekstylna listwa wsuwana Kögel FastFix jest wykonana z wytrzymałego, elastycznego materiału, dzięki czemu mieści się w każdej skrzynce narzędziowej. W celu szybkiego, prostego i bezpiecznego zabezpieczenia ładunku zaczepiana lub odczepiana jest przy środkowych lub narożnych kłonicach. W tym celu przy kłonicach umieszczone są specjalne przykręcane uchwyty, które w razie potrzeby można zamocować na innych wysokościach. Jeśli listwa zaczepiona jest między dwiema kłonicami, należy ustawić ją właściwie przy użyciu zamka, aby osiągnąć pożądany efekt oparcia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!