Ile jest mechanika w kierowcy? Ankieta.

, 3 grudnia 2018, 13:02

Mijają dwa lata od przywrócenia w szkołach zawodowych kierunku kształcenia o nazwie „kierowca-mechanik”. Z tej okazji pytamy, jakie kompetencje w zakresie napraw pojazdów ciężarowych, zdaniem naszych Czytelników powinien mieć każdy kierowca?

Nie każdy mechanik musi być dobrym kierowcą, zatem czy każdy zawodowy kierowca musi posiadać kompetencje w zakresie napraw samochodowych? W listopadzie 2015 roku, Minister Edukacji Narodowej zdecydował się na przywrócenie – po wieloletniej przerwie – kierunku kształcenia Kierowca-Mechanik do szkół zawodowych. Była to odpowiedź na powszechnie występujący na rynku pracy problem z brakiem zawodowych kierowców. Niektóre szkoły zawodowe wprowadziły nowy kierunek już od września 2016 r.

Najważniejsze kompetencje, które powinien posiadać absolwent wspomnianej specjalizacji dotyczą oczywiście prowadzenia pojazdów oraz sporządzania i prowadzenia dokumentacji niezbędnej w pracy w transporcie. Szkoły mają jednak także obowiązek kształcić uczniów w zakresie oceniania stanu technicznego oraz naprawy pojazdów. Czy jest to potrzebne? Między innymi o to, pytamy w poniższej ankiecie?

Kierowca-Mechanik

Ankieta została zakończona!

Jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości kierunku kształcenia Kierowca-Mechanik oraz kompetencji kierowców w zakresie napraw samochodów? Do komentowania pod artykułem zachęcamy nie tylko kierowców, ale także zawodowych mechaników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kiero, 4 września 2018, 15:48 4 -2

mam na zapasie dwa paski klinowe,jakiś czas temu jechałem A2 i nagle coś walneło ,zaczynała temperatura się podnośić więc zjechałem na parking i podnosze kabinę okazało się że pasek strzelił i owinoł się wokół wetylatora,miałem nóż więc ponacinałem i jakoś go wyjąłem potem klucz i musiałem odkręcić wentylator z 4 śrób potem nałozyłem nowy pasek naciągnołem rolkę napinającą żeby ułożyć pasek ,potem wentylator i było po kłopocie .A byłem 300 km od domu szef musiałby jechać a tak oszczędziłem koszty ,po powrocie dostałem premie 200 pln

Odpowiedz

piotr, 4 września 2018, 17:59 4 0

Mechanikiem nie potrzeba być!ale podstawy mechaniki to już wg.mnie trzeba znać!no i przede wszystkim myśleć!

Odpowiedz

Anonim, 4 września 2018, 18:49 3 0

Znajomość podstaw budowy i naprawy pojazdów samochodowych jest w transporcie niezbędne lecz nie po to baby samemu naprawiać lecz móc określić przyczyny awarii w trasie.

Odpowiedz

Alvaro69, 5 września 2018, 10:41 0 0

To ze jest w szkole taki kierunek to bardzo dobrze ale jak sie czlowiek mlody wyuczy to z kad ma wziasc pare tysiecy na zrobienie kwalifikacji zeby jezdzic? W tym kierunku niech pomoga mlodym to bedzie wiecej kierowcow! A co do mechaniki to czasem trzeba radzic sobie samemu w trasie ale tez nie zawsze idzie zrobic usterke samemu. Do wiekszych napraw musi byc odpowiedni sprzet warsztat czy kanal. Pozdrawiam kietowcow Szerokosci

Odpowiedz