Ile jest mechanika w kierowcy? Ankieta.

, 3 grudnia 2018, 13:02

Mijają dwa lata od przywrócenia w szkołach zawodowych kierunku kształcenia o nazwie „kierowca-mechanik”. Z tej okazji pytamy, jakie kompetencje w zakresie napraw pojazdów ciężarowych, zdaniem naszych Czytelników powinien mieć każdy kierowca?

Nie każdy mechanik musi być dobrym kierowcą, zatem czy każdy zawodowy kierowca musi posiadać kompetencje w zakresie napraw samochodowych? W listopadzie 2015 roku, Minister Edukacji Narodowej zdecydował się na przywrócenie – po wieloletniej przerwie – kierunku kształcenia Kierowca-Mechanik do szkół zawodowych. Była to odpowiedź na powszechnie występujący na rynku pracy problem z brakiem zawodowych kierowców. Niektóre szkoły zawodowe wprowadziły nowy kierunek już od września 2016 r.

Najważniejsze kompetencje, które powinien posiadać absolwent wspomnianej specjalizacji dotyczą oczywiście prowadzenia pojazdów oraz sporządzania i prowadzenia dokumentacji niezbędnej w pracy w transporcie. Szkoły mają jednak także obowiązek kształcić uczniów w zakresie oceniania stanu technicznego oraz naprawy pojazdów. Czy jest to potrzebne? Między innymi o to, pytamy w poniższej ankiecie?

Kierowca-Mechanik

Czy pracujesz w charakterze kierowcy pojazdu ciężarowego? *

Jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości kierunku kształcenia Kierowca-Mechanik oraz kompetencji kierowców w zakresie napraw samochodów? Do komentowania pod artykułem zachęcamy nie tylko kierowców, ale także zawodowych mechaników.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kiero, 4 września 2018, 15:48 4 -2

mam na zapasie dwa paski klinowe,jakiś czas temu jechałem A2 i nagle coś walneło ,zaczynała temperatura się podnośić więc zjechałem na parking i podnosze kabinę okazało się że pasek strzelił i owinoł się wokół wetylatora,miałem nóż więc ponacinałem i jakoś go wyjąłem potem klucz i musiałem odkręcić wentylator z 4 śrób potem nałozyłem nowy pasek naciągnołem rolkę napinającą żeby ułożyć pasek ,potem wentylator i było po kłopocie .A byłem 300 km od domu szef musiałby jechać a tak oszczędziłem koszty ,po powrocie dostałem premie 200 pln

Odpowiedz

piotr, 4 września 2018, 17:59 4 0

Mechanikiem nie potrzeba być!ale podstawy mechaniki to już wg.mnie trzeba znać!no i przede wszystkim myśleć!

Odpowiedz

Anonim, 4 września 2018, 18:49 3 0

Znajomość podstaw budowy i naprawy pojazdów samochodowych jest w transporcie niezbędne lecz nie po to baby samemu naprawiać lecz móc określić przyczyny awarii w trasie.

Odpowiedz

Alvaro69, 5 września 2018, 10:41 0 0

To ze jest w szkole taki kierunek to bardzo dobrze ale jak sie czlowiek mlody wyuczy to z kad ma wziasc pare tysiecy na zrobienie kwalifikacji zeby jezdzic? W tym kierunku niech pomoga mlodym to bedzie wiecej kierowcow! A co do mechaniki to czasem trzeba radzic sobie samemu w trasie ale tez nie zawsze idzie zrobic usterke samemu. Do wiekszych napraw musi byc odpowiedni sprzet warsztat czy kanal. Pozdrawiam kietowcow Szerokosci

Odpowiedz