XVII Międzynarodowe Targi "Stacja Paliw"

12 kwietnia 2010, 0:00

W dniach 12-14 maja 2010 r., w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, odbędzie się XVII edycja Międzynarodowych Targów „Stacja Paliw”. Technika. Paliwa. Ekologia. Energia. Myjnia.

Targi „Stacja Paliw” to cykliczna wystawa, na której nieprzerwanie od 1993 roku prezentowane są nowatorskie pomysły, produkty, rozwiązania techniczne i technologiczne opracowane dla stacji paliw oraz bieżące trendy charakterystyczne dla infrastruktury przystacyjnej i usług, również z zakresu transportu i logistyki.

Targi „Stacja Paliw” stały się miejscem, w którym przedstawiane jest wszystko to, co w branży i dla branży paliwowej najnowocześniejsze. Jest to największa impreza branżowa nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Środkowej. O prestiżu i uznaniu, jakim cieszy się ona na arenie międzynarodowej, świadczy zainteresowanie wystawców pochodzących m.in. z Turcji, Niemiec, Czech, Norwegii, Austrii, Włoch, Danii, Finlandii, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Indii i Chin. Z roku na rok zarówno liczba wystawców, jak i odwiedzających wciąż rośnie.

Dotychczasowe edycje wystawy skupiały uwagę na następujących tematach: stacja paliw oraz sklep, bar, hotel, myjnia, i warsztat, samochody ciężarowe i firmy spedycyjne, jakość paliw oraz LPG, CNG i biopaliwa. W roku 2009 formuła targów rozszerzona została o problematykę ekologiczną oraz paliwa i energię ze źródeł odnawialnych.

Wśród wystawców znajdują się firmy oferujące m.in.: produkty i usługi dla stacji i baz paliw, transportu samochodowego paliw, systemy ochrony środowiska, myjnie samochodowe i środki chemiczne, wyposażenie serwisów samochodowych, oleje silnikowe, dostawy paliw, armaturę paliwowo-gazową, produkty i usługi dla sektora gazu płynnego, a także usługowej infrastruktury działającej na stacjach.

Wystawie towarzyszą spotkania konferencyjne, szkolenia, panele dyskusyjne oraz prezentacje produktów i usług. Tematyka tych spotkań zawsze dotyczy najważniejszych i najaktualniejszych problemów, z jakimi na co dzień spotykają się przedsiębiorcy. Tegorocznym targom towarzyszyć będzie m.in. FORUM „POLSKI RYNEK PALIW I ENERGII 2010-20” oraz cykl szkoleń dla właścicieli stacji paliw.

Targi „Stacja Paliw” to nie tylko wystawa, to także prestiżowy konkurs na „Produkt Roku”. Rokrocznie konkursowe jury przyznaje sześć nagród głównych – statuetek oraz nagrody i wyróżnienia dodatkowe, w tym Lampę Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych, Nagrodę Publiczności oraz Grand Prix Prezesa UDT, Grand Prix Dyrektora TDT. W roku ubiegłym dodano nagrodę w kategorii PROTOTYP, przeznaczoną dla innowacyjnych produktów, które zasługują na wyróżnienie, ale nie posiadają jeszcze wymaganych w Polsce atestów, dopuszczeń, certyfikatów, zezwoleń na użytkowanie i wprowadzenie do obrotu. Wszystkie produkty i usługi nagrodzone do tej pory w konkursie zasługują na miano innowacyjnych, a ich pojawienie się na rynku wytyczyło trendy i prowadziło do podniesienia jakości świadczonych usług w branży paliwowej.

Targi organizowane przez Polską Izbą Paliw Płynnych to dla wielu przedsiębiorców możliwość wykorzystania koniunktury na wybrane produkty czy usługi. Ponadto, z racji rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, ludzie poszukują pomysłów na otworzenie i prowadzenie działalności gospodarczych niekoniecznie związanych z branżą, w której obecnie operują. Nie wiedzą jednak, z kim i na jakich zasadach podjąć współpracę: w pojedynkę, na własną rękę? Czy też z firmą – patronem, która zagwarantuje im rzetelną i fachową obsługę w zakresie rozwiązań technicznych wraz z pakietem informacyjno – szkoleniowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!