Jeździsz ekonomicznie? Wystartuj w Truckermanii

30 kwietnia 2010, 0:00

W dniach 1- 30 czerwca br. rozegrany zostanie konkurs na najbardziej ekonomiczny styl jazdy w ramach międzynarodowych lig krajowych FleetBoard Drivers’ League. Rejestracji do konkursu można dokonać na stronie www.driversleague.com. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni trzema miesiącami jazdy gratis ciągnikiem siodłowym Actros oraz wyjazdem na finał Mistrzostw Europy „Truck Race” w Madrycie.

W międzynarodowym konkursie dla pojazdów ciężarowych w dniach 1-30 czerwca 2010 r. liczy się przede wszystkim brawurowe pokonywanie tras oraz najbardziej ekonomiczny styl jazdy. W ósmej Lidze Kierowców biorą udział zawodnicy z Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski, Czech, Rumunii i Południowej Afryki. Pozycja w krajowym rankingu zależy od oceny stylu jazdy opartej o analizę użytkowania pojazdów FleetBoard.

Biorąc pod uwagę stopień trudności użytkowania pojazdu na trasie, ocena daje obiektywną opinię na temat ekonomiczności stylu jazdy danego kierowcy. Najlepsi kierowcy z poszczególnych krajów zaproszeni zostaną do udziału w finale w Niemczech. Tam też, po podsumowaniu wyników różnych konkurencji, zapadnie decyzja o tym, kto otrzyma tytuł zwycięzcy konkursu Ligi Kierowców 2010.

– „W Lidze Kierowców FleetBoard co roku biorą udział tysiące kierowców pojazdów ciężarowych i przedsiębiorstw z branży. Truckermania to mieszanka umiejętnej jazdy ekonomicznej i ambicji sportowych” – powiedział Markus Lipinsky, Dyrektor Wykonawczy Daimler FleetBoard.

Na najlepszych kierowców czekają nagrody:

1. miejsce: Udział w Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych „Truck Race” w Hiszpanii (sponsorowane przez UTA) – pobyt dwóch osób przez tydzień w Madrycie. Sponsor pokrywa koszty podróży, przelotu i zakwaterowania w hotelu ze śniadaniem, a także dwa bilety wejściowe na tor wyścigowy w Jaramie. Firma zwycięskiego kierowcy otrzyma od Mercedes-Benz CharterWay 3 miesiące gratisowej jazdy ciągnikiem siodłowym Actros włącznie z pakietem Zarządzania pojazdami FleetBoard ufundowanym przez Mercedes-Benz CharterWay.

2. miejsce: Wejściówki VIP na wyścigi finałowe DTM na na torze Hockenheim włącznie z noclegiem dla 2 osób.

3. miejsce: Zestaw prezentów „Trucker-Selection“ od Mercedes-Benz Accessories GmbH.

Dodatkowo, przedsiębiorstwa zajmujące miejsca 1-3 otrzymają od Michelin komplet (t sztuk) ekonomicznych opon z serii Michelin X Energy SaverGreen XF i XD.

Pozostali finaliści otrzymają zestawy biurowe Allianz dla kierowców ciężarówek od firmy Allianz Versicherungs-AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!