Solarisy podbijają Szwecję

6 maja 2010, 0:00

Autobusy marki Solaris podbijają szwedzki rynek. Tylko w tym roku polski producent podpisał kontrakty na dostawę aż 223 pojazdów do naszego północnego sąsiada. W większości będą to autobusy napędzane biogazem.

Największe zamówienie realizowane jest dla firmy Veolia w regionie Skåne. Przewoźnik zamówił u polskiego producenta 115 Solarisów Urbino 15 w wersji niskowejściowej oraz 5 Urbino 12 w wersji niskopodłogowej. Wszystkie pojazdy przystosowane są do wykorzystywania biogazu jako źródła energii.

Z kolei Veolia z Goeteborga kupiła 58 Solarisów, z których 49 to autobusy piętnastometrowe a 9 – dwunastometrowe. Wszystkie również w wersji niskowejściowej, napędzane gazem ziemnym. – „Jest to szczególnie prestiżowe zamówienie bowiem zdobyte w mieście, które jest siedzibą jednej z najbardziej znanych na świecie szwedzkich marek motoryzacyjnych”. – mówi Krzysztof Olszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Solaris.

Wśród zamówionych pojazdów jest także jeden trolejbus Trollino 12 dla miejscowości Landskrona. To już kolejne Solarisy z pantografem dla tego miasta. Pierwsze trolejbusy z Polski Landskorna zamówiła w roku 2003.

„Wielość tegorocznych zamówień ze strony szwedzkich klientów najlepiej świadczy o renomie jaką cieszą się pojazdy marki Solaris na tamtejszym rynku. Solarisy debiutowały w Szwecji w roku 2003. Teraz pierwsi klienci wystawiają nam bardzo dobre referencje, dzięki czemu zdobywamy kolejne zamówienia”.– powiedział Krzysztof Olszewski.

Szczegółowy wykaz zamówień od szwedzkich klientów w 2010

Klient
Typ

Liczba zamówionych pojazdów

Vaolia Skåne

Solaris Urbino 15 LE CNG

115

Veolia Goeteborg

Solaris Urbino 15 LE CNG

49

Veolia Goeteborg

Solaris Urbino 12 LE CNG

9

Vasterås Lokaltrafik

Solaris Urbino 15 LE CNG

15

Vaolia Skåne Treleborg

Solaris Urbino 12 CNG

5

Veolia Östergötland

Solaris Urbino 15 LE CNG

20
Skelleftea

Solaris Urbino 15 LE CNG

4
Orusttrafiken

Solaris Urbino 15 LE CNG

3

Veolia Vaxhoje

Solaris Urbino 12 LE CNG

2
Landskrona

Solaris Trollino 12

1
Razem


223

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!