Rozruszniki i alternatory DENSO dla przemysłu i ciężarówek

3 października 2018, 13:15

Program rozruszników i alternatorów DENSO został niedawno rozszerzony o zastosowania do maszyn przemysłowych i pojazdów ciężarowych. Do oferty wprowadzono trzy nowe rodzaje części: rozruszniki PA90 i P5/P8 oraz alternatory bezszczotkowe.

Rozrusznik PA90

Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach, nowy rozrusznik PA90 do pojazdów ciężarowych może pracować zarówno pod napięciem 12V, jak i 24V, jest łatwiejszy w montażu i bardziej skuteczny przy dużym obciążeniu. Rozrusznik charakteryzują proporcjonalnie zmniejszone przekładnie oraz mniejsza i lżejsza, całkowicie zamknięta obudowa, zabezpieczająca przed wodą i pyłem. Wprowadzono również specjalne środki bezpieczeństwa w postaci topliwego przewodu łączącego, by zapobiec krytycznej awarii rozrusznika.

Do innych kluczowych właściwości rozrusznika PA90 należą:

  • Amortyzator w postaci dysku ślizgowego,
  • Sprężyna dźwigni sprzęgającej
  • Budowa sprzęgła (bieżnia zewnętrzna sprzęgła zintegrowana z przekładnią planetarną, bieżnia łożyska zintegrowana ze sprzęgłem wewnętrznym)

Rozrusznik P5/P8 (24V) z przekładnią planetarną

Pracujący pod napięciem 24V rozrusznik P5/P8 DENSO z przekładnią planetarną zapewnia pojazdom z rynku wtórnego dużą moc rozruchową (5 kW, 8 kW). Rozrusznik ten posiada kompaktową konstrukcję, co zwiększa łatwość montażu i zmniejsza jego całkowitą masę. Dodatkowo rozrusznik charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym dla maksymalnej mocy rozruchowej oraz lepiej radzi sobie podczas rozruchu zimnego silnika.

Do innych kluczowych właściwości rozrusznika P5/P8 należą:

  • Obrotowy stożek noska zapewnia zwiększenie elastyczności aplikacji
  • Delikatne sprzężenie zapewnia większą trwałość zębnika i wieńca zębatego
  • Dłuższa żywotność dzięki zastosowaniu łożyska igiełkowego na końcu wału napędowego i łożyska kulkowego w komutatorze

Alternator bezszczotkowy

Oprócz rozruszników PA90 i P5/P8, program rozruszników i alternatorów DENSO rozszerzono także o bezszczotkowy alternator przeznaczony do pojazdów ciężarowych. Odporna konstrukcja ma zapewnić długą żywotność. Została zaprojektowana tak, aby alternator wytrzymywał wysokie temperatury generowane przez silnik. Podobnie jak inne alternatory DENSO, alternator bezszczotkowy posiada kompaktową budowę, dzięki czemu urządzenie jest lżejsze i łatwiejsze w montażu.

Do innych kluczowych właściwości alternatora bezszczotkowego należą:

  • Wysoka moc przy niższych obrotach (ponad 80A na biegu jałowym silnika przy 12V, ponad 20A na biegu jałowym silnika przy 24V)
  • Łożyska przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem (zwiększenie powierzchni podparcia na przednich i tylnych łożyskach alternatora pozwala na przenoszenie wyższych obciążeń)

– Cieszymy się z rozszerzenia naszego programu rozruszników i alternatorów o zastosowania do maszyn przemysłowych i pojazdów ciężarowych – powiedział Ruslan Leontiev, product manager w DENSO Europe – Nowe rozruszniki i alternatory charakteryzują się kompaktową, lekką konstrukcją, są wydajne i zapewniają dużą moc, dzięki czemu nadają się do pojazdów ciężarowych z rynku wtórnego.

Więcej informacji na temat rozruszników i alternatorów DENSO można znaleźć na stronie www.denso-am.pl, w katalogu TecDoc lub u przedstawiciela DENSO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!