DBK Truck Center Suwałki już otwarte

, 15 października 2018, 10:01

Z początkiem października do sieci serwisowo-sprzedażowej DBK Truck Center dołączył 23. oddział. Obiekt w Suwałkach z autoryzacją DAF oraz IVECO jest już gotowy do przyjęcia pierwszych klientów oraz ich pojazdów.

Grupa DBK uruchomiła kolejny oddział w północno-wschodniej Polsce – tym razem to stacja serwisowa w Suwałkach w woj. podlaskim. Punkt znajduje się przy międzynarodowej trasie Via Baltica, którą pokonuje wiele przewoźników operujących na kierunkach wschodnich.

Najnowszy punkt serwisowy jest przygotowany do obsługi pojazdów z segmentu lekkiego, średniego oraz ciężkiego. W ramach autoryzacji świadczy naprawy gwarancyjne pojazdów DAF oraz IVECO, autobusów VDL Bus&Coach oraz naczep KÖGEL, natomiast naprawy pogwarancyjne i powypadkowe są wykonywane dla wszystkich marek pojazdów. W obiekcie powstał punkt sprzedaży DBK Rental – krótko- i długoterminowy wynajem pojazdów użytkowych oferowany przez Grupę DBK. Wśród blisko 2800 pojazdów dostępnych we flocie klienci mogą wynająć m.in. pojazdy ciężarowe i dostawcze, naczepy, pojazdy specjalistyczne.

– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, rozwijając sieć DBK Truck Center o kolejne oddziały – mówi Andrzej Luniak, Dyrektor Zarządzający DBK Sp. z o.o. oraz Członek Zarządu Grupy DBK. – Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli pełny dostęp do naszych produktów i usług w każdym regionie. Suwałki to lokalizacja z dużym potencjałem, na którą liczyli nasi kontrahenci z północno-wschodniej Polski, więc liczymy, że dzięki temu będziemy jeszcze bliżej ich biznesu i wesprzemy w realizacji ich celów biznesowych poprzez realizację naszej strategii Total Care.

Serwis posiada 5 stanowisk przejazdowych o długości 28 m, wśród których znalazła się linia diagnostyczna składająca się z rolkowego urządzenia do pomiaru sił hamowania, płyty do badania zbieżności wstępnej oraz szarpaka do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia. Natomiast centralny system dystrybucji i monitorowania materiałów olejowych firmy ORION zapewni sprawne wykonywanie przeglądów okresowych. Za sprawą zestawu urządzeń Herkules do prostowania ram, który umożliwi skuteczną naprawę ram i kabin samochodów ciężarowych, serwis może bez problemu dokonać skomplikowanych usług blacharskich, np. podczas napraw powypadkowych.

Ponadto odrębne pomieszczenie o powierzchni 70 m2, wyposażone w obrotowe stojaki, umożliwi wykonywanie napraw głównych podzespołów pojazdów (silników, skrzyń biegów, osi). Ze względu na obsługę wielu marek pojazdów ciężarowych i dostawczych powstał również magazyn części zamiennych o powierzchni ponad 300 m2. Poza ofertą komponentów dla marek DAF, IVECO, czy KÖGEL, w ofercie są dostępne produkty TRP z przeznaczeniem do wszystkich marek pojazdów. W oddziale funkcjonuje punkt DBK Parts, w którym można dokonać zamówienia każdej części zamiennej. Infrastruktura wokół serwisu została dostosowana do przyjęcia 50 zestawów.

Oprócz usług serwisowych i sprzedaży części klienci mogą dokonać zakupu pojazdu, mając do wyboru ofertę marki DAF (pojazdy ciężarowe), IVECO (pojazdy z segmentu lekkiego i średniego – modele Daily i Eurocargo) oraz KÖGEL (naczepy). To także kolejny punkt sprzedaży pojazdów używanych w ramach marki DBK Used – zarówno pojazdy ciężarowe, jak i dostawcze. Alternatywę do zakupu nowego pojazdu stanowi wynajem, a szczegóły tej coraz popularniejszej usługi przedstawią doradcy DBK Rental, których biuro również znajduje się przy ul. Szafirowej. Ofertę oddziału uzupełniają usługi finansowe świadczone przez DBK Financial Services, a wśród nich: leasing, ubezpieczenia i finansowanie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!