Dachser rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%. Ponadto oddział uruchomił kolejne cztery bezpośrednie połączenia do Niemiec, dzięki czemu na koniec czerwca 2018 r. dysponował 15 stałymi liniami drobnicowymi wychodzącymi do tego kraju.
– Ze względu na rozwój naszych klientów i związany z tym dynamiczny przyrost wolumenu przesyłek drobnicowych, wysyłanych głównie w kierunku zachodniej granicy, nieustannie rozbudowujemy sieć bezpośrednich połączeń z terminalami Dachser w Niemczech. Dzięki nowym liniom jesteśmy w stanie zachować elastyczność operacyjną i sprawnie realizować zlecenia przy zachowaniu najwyższych standardów jakości obsługi oraz krótkiego czasu dostaw – mówi Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży Dachser w Strykowie.
Oddział w Strykowie, ze względu na swoje centralne położenie i dostęp do szlaków transportowych, należy do kluczowych punktów operatora na logistycznej mapie kraju. Stąd towary polskich producentów trafiają głównie do Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. operator uruchomił cztery nowe linie – do Dortmundu, Neuss, Kassel i Rheine. Strykowski oddział jest też platformą dla europejskiej sieci dla krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii. Ciężarówki z logo Dachser docierają z okolic Łodzi na południe Europy – oddział ma bezpośrednią linię drobnicową na Słowację, gdzie ulokowany jest wschodni Eurohub obsługujący całą południowo-wschodnią Europę.
– Nasze plany na ten rok to dalsza rozbudowa rozkładu stałych, codziennych linii na najbardziej ruchliwym dla polskiego eksportu kierunku – do Niemiec. Ponadto do końca 2018 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie ze Strykowa do Holandii i kolejna już linia do Włoch – zapowiada Krzysztof Słaby, kierownik operacyjny strykowskiego oddziału Dachser.
– Dzięki trwającej rozbudowie strykowskiego oddziału otrzymamy ponad 8 000 mkw. nowej powierzchni terminalowej. Wzrośnie też liczba ramp przeładunkowych – finalnie do 72. Powstanie również nowoczesny biurowiec, w którym będzie się mieściła siedziba Dachser w Polsce oraz własna agencja celna. Inwestycja pozwoli znacznie zwiększyć możliwości przeładunkowe centralnie ulokowanego terminalu cross-dockowego i obsłużyć skokowo rosnące zapotrzebowanie klientów, napędzane dobrą koniunkturą gospodarczą oraz wysoką dynamiką eksportu – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
Komentarze